ЄС не погодив виділення 5 млрд євро на боєприпаси для України – Bloomberg
На ці кошти держава планувала закупити 2 млн снарядів

Франція та Італія заблокували ініціативу лідерів Європейського Союзу виділити 5 млрд євро на забезпечення України боєприпасами протягом 2025 року.
Про це повідомляє агентство Bloomberg.
Водночас більшість із 27 країн – членів ЄС, які зустрілися в Брюсселі в четвер, 20 березня, об’єдналися навколо виділення фінансування для військової допомоги. Франція та Італія, за словами дипломатів, зволікають із зобов’язаннями щодо конкретних обсягів.
Президент Володимир Зеленський, виступаючи на саміті лідерів по відеозв’язку, попросив виділити кошти для закупівлі боєприпасів «якнайшвидше», акцентуючи на масованому нічному дроновому ударі росії по Україні. Аналітики розповіли, що дискусії у Брюсселі в четвер продемонстрували, що виділення 5 млрд євро на закупівлю 2 млн артилерійських снарядів буде «непростим завданням».
Глава дипломатії ЄС Кая Каллас заявила, що вона все ще прагне, аби лідери підписали хоча б частину цього плану.
«Якщо ми не можемо ухвалити рішення на цілий рік, вирішімо на короткий строк», – сказала Каллас журналістам на початку зустрічі, описавши внесок як «реалістичний».
Глава дипломатії запропонувала членам ЄС надати Україні до 40 млрд євро військової допомоги цього року. Допомога буде добровільною, але учасників заохочуватимуть робити внески готівкою або обладнанням пропорційно їхньому економічному стану. Після того як кілька країн відмовилися, дискусію звузили до компонента боєприпасів.
За словами дипломатів, Франція та Італія, друга та третя за величиною економіки ЄС, не хочуть публічно заявляти про великі суми допомоги для України.
Італійські дипломати зазначили, що Італія та інші країни просять надати більше технічних і фінансових деталей. Вони кажуть, що над цією ініціативою ще працюють.
Французькі дипломати стверджують, що, хоча вони поділяють цілі цієї ініціативи, пріоритетом є реалізація частки ЄС на 18 млрд євро від кредитного пакета G7 для України.
Водночас прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо підтримав ініціативу. За його словами, багато країн «не діють належним чином» у контексті надання зброї Києву.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що ЄС планує обмежити ввезення українського цукру через падіння цін. Єврокомісар також хоче обмежити інший імпорт з України, наприклад зерна.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].