В Євросоюзі назвали головну передумову для зняття чи послаблення санкцій проти росії
Речниця ЄК наголосила, що зняття санкцій вимагатиме від росії повного виходу з України

«Беззастережний вихід» росії з України є однією з головних передумов для послаблення або скасування санкцій ЄС, заявила 26 березня в коментарі «Суспільному» речниця Єврокомісії Аніта Гіппер.
Заява з’явилася після вимоги росії скасувати санкції Заходу проти експорту її сільськогосподарської продукції, тільки після цього кремль згодний впровадити режим припинення вогню в Чорному морі.
Речниця наголосила, що санкції ЄС не стосуються торгівлі росії сільськогосподарською продукцією, включаючи продовольство, зерно та добрива, з третіми країнами. Вона повторила, що зняття санкцій вимагатиме від росії повного виходу з України.
За підсумками дводенних переговорів в Ер-Ріяді 25 березня Україна, рф та США домовилися про припинення вогню в Чорному морі та заборону нанесення ударів по енергетичній інфраструктурі. На відміну від росії, Україна і США не пов'язували угоду зі зняттям санкцій.
Вашингтон погодився допомогти спростити російський експорт продовольства та добрив шляхом зниження вартості морського страхування та розширення доступу до глобальних портів і платіжних систем.
Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон «розглядає» можливість зняти деякі санкції з росії для забезпечення режиму припинення вогню в Чорному морі.
москва наполягає, що режим припинення вогню в Чорному морі набуде чинності лише в тому випадку, якщо Захід зніме санкції з «россельхозбанка» та інших фінансових установ, пов'язаних з торгівлею продовольством, і відновить їм доступ до платіжної системи SWIFT.
Також Кремль вимагає зняти санкції з російських виробників продуктів харчування, експортерів і вантажних суден під російським прапором, які займаються торгівлею с\г продукцією.
Санкції ЄС загалом накладають економічні обмеження щодо понад 2400 фізичних та юридичних осіб, пов’язаних з росією.
Бекграунд. Нагадаємо, експерти вважають, що росія страждає від європейських санкцій значно більше, ніж від американських.
І на відміну від Вашингтона, Брюссель не має наміру послаблювати чи знімати з росії санкції.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].