Європейські лідери можуть відмовитися від ідеї відправлення миротворців в Україну через протидію США – Reuters

Європейські лідери можуть відмовитися від ідеї відправлення миротворців в Україну через протидію США – Reuters

Хоча увага зміщується з ідеї європейських «чоботів на землі», «це не означає, що окремі країни не розгорнуть в Україні війська для навчання та іншої підтримки»

Європейські лідери можуть відмовитися від ідеї відправлення миротворців в Україну через протидію США – Reuters
фото DR

Європейські лідери, які розробляють гарантії безпеки для України, переходять від варіанту відправлення миротворчих військ до інших альтернатив, оскільки вони стикаються з протидією росії та США їхнім планам.

Джерело. Про це пише Reuters з посиланням на свої джерела серед посадовців.

Франція, яка тісно співпрацює в цьому напрямку з Великою Британією, прийме в четвер лідерів і делегацій із близько 30 країн «Коаліції охочих», щоб спробувати конкретизувати деякі ідеї.

Хоча Лондон і Париж тижнями працювали над планом відправки тисяч військових в Україну, дипломати кажуть, що все більше визнають, що відправка таких сил не є найвірогіднішим результатом.

«Вони відступають від (ідеї) наземних військ і намагаються змінити це на щось більш розумне», – сказав один європейський дипломат.

Інший сказав: «Коли Україна була в кращому становищі, ідея відправити війська була привабливою. Але зараз, з ситуацією на місці та нинішньою адміністрацією США, це не дуже сексуально».

Раніше президент Франції Еммануель Макрон і прем’єр-міністр Британії Кір Стармер припустили, що їхні країни можуть надіслати в Україну миротворців, ішлося про 10 тисяч військових.

Але вони також безрезультатно шукали певної форми «захисту» від Вашингтона, не уточнюючи, що це означає.

москва зі свого боку заявляє, що ніколи не погодиться на будь-яку пропозицію країн НАТО направити війська в Україну.

Президент Дональд Трамп, який різко змінив політику США в бік прийняття російських наративів, спочатку схвалив пропозиції Британії та Франції відправити війська та сказав, що, на його думку, росія погодиться на них.

Але останнім часом американські чиновники звучать більш скептично. В інтерв’ю з Такером Карлсоном представник Трампа Стів Віткофф висміяв європейські пропозиції як «позицію і позу».

Дискусії на зустрічі в Парижі цього тижня будуть зосереджені на тому, як посилити Україну у військовій сфері для стримування майбутніх атак, і як контролювати обмежене припинення вогню над морем та енергетичною інфраструктурою.

«Зрештою, все залежатиме від ступеня щирості припинення вогню, і я не налаштований оптимістично», – сказав високопоставлений європейський чиновник.

Інший європейський чиновник із питань оборони сказав, що хоча увага зміщується з ідеї європейських «чоботів на землі», «це не означає, що окремі країни не розгорнуть в Україні солдатів для навчання та іншої підтримки».

Але навіть якщо великі сухопутні сили з боку європейців зараз вважаються малоймовірними, плани залишаються відкритими.

У концептуальному документі для саміту, з яким ознайомилося Reuters, йдеться про можливі майбутні сили підтримки в Україні «як частину майбутнього мирного врегулювання та за підтримки Сполучених Штатів».

Офіційний представник президента Франції сказав, що в ході переговорів зі США офіційні особи виявили зацікавленість у солідному європейському внеску після встановлення постійного припинення вогню.

Минулого тижня Кір Стармер заявив, що військові планувальники «зосереджуються на підтримці безпеки неба, морів і безпеки кордонів в Україні».

Європейські військові заявили, що навіть якщо сили в Україні не будуть розгорнуті, дискусії все одно створюють імпульс і показують, що Європа може діяти.

«Ми маємо дивитися на це не просто через призму «Ми розмістимо X танків, X людей, X літаків в Україні, – сказав один європейський військовий чиновник. – Це загальна динаміка, яка ще не закінчена. Цей проект триватиме довго, кілька років».

Прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні припустила, що хоча членство в НАТО для Києва не розглядається, на Україну можна було б розширити дію статті 5 НАТО про взаємну оборону, щоб гарантувати, що країни нададуть Україні допомогу в разі нападу.

Представник США Віткофф заявив, що це питання відкрите для обговорення.

Ще один європейський дипломат сказав, що такий крок запропонує «найбільшу гарантію безпеки, яку ви можете надати за меншу ціну», ніж фактичне розгортання військ в Україні.

Бекграунд. Нагадаємо, напередодні The Telegraph повідомляв, що британські військові назвали «Коаліцію охочих» Стармера щодо миротворців в Україні «політичним театром».

Вони сумніваються в доцільності «10 000 міжнародних сил, які базуються на заході країни за 400 км від лінії фронту».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло