Макрон: «москва, як і раніше, прагне війни і продовжує завдавати ударів по Україні, включно з цивільними об'єктами»
Він анонсував обговорення на саміті «Коаліції охочих» військову підтримку України і забезпечення гарантій для припинення вогню

Президент Франції Еммануель Макрон після переговорів з українським президентом Володимиром Зеленським у Парижі заявив, що Франція додатково виділить Києву 2 млрд євро військової допомоги.
На спільній прес-конференції із Зеленським Макрон сказав, що росія повинна погодитись на 30-денне припинення вогню в Україні без будь-яких попередніх умов.
Французький лідер також звинуватив москву в тому, що вона, як і раніше, демонструє «прагнення до війни» і сказав, що зараз настав вирішальний етап, щоб покласти край бойовим діям.
«росія, заявляючи, що хоче миру, продовжує завдавати інтенсивних ударів по українській території, включно з цивільними цілями», – сказав він.
Крім того, Макрон окреслив теми, які будуть обговорюватися під час саміту «Коаліції охочих», який розпочнеться в четвер 27 березня.
Зокрема, дискусія матиме два компоненти – 1) безпосередня військова підтримка України озброєнням і 2) забезпечення гарантій для припинення вогню.
Макрон запевнив, що Франція «продовжить свої зобов'язання». Він назвав ключові напрямки військової допомоги від Франції, які вже були реалізовані.
Він окремо зазначив, що країни вже «досягли прогресу у співпраці в питаннях супутникової та розвідувальної діяльності».
За словами Макрона, французька підтримка також буде доповнена виробництвом обладнання в Україні завдяки партнерству з французькими оборонними компаніями.
«Ці два мільярди євро підтримки ґрунтуються на цьому першому компоненті, і наш намір завтра – мобілізувати усіх партнерів, які будуть присутні, для продовження цієї безпосередньої підтримки України», – наголосив він.
Другий елемент дискусії в четвер стосуватиметься тривалого припинення вогню, забезпечення його дотримання, повідомив Макрон.
«Це буде важливою частиною роботи, яку ми будемо робити завтра з нашими європейськими колегами, саме для того, щоб побудувати цю послідовність: вимірюваного короткострокового припинення вогню, політичних дискусій, а потім припинення вогню, яке може бути консолідованим і повністю контрольованим», – зазначив президент Франції.
Бекграунд. Між тим Reuters писало, що європейські лідери можуть відмовитися від ідеї відправлення миротворців в Україну через протидію США.
Хоча увага зміщується з ідеї європейських «чоботів на землі», «це не означає, що окремі країни не розгорнуть в Україні війська для навчання та іншої підтримки»
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].