Україна вимагатиме від США збільшити обсяг інвестицій в угоді про корисні копалини – Bloomberg

Україна вимагатиме від США збільшити обсяг інвестицій в угоді про корисні копалини – Bloomberg

Раніше видання повідомляло, що у новій версії угоди Сполучені Штати намагаються контролювати всі майбутні інвестиції в інфраструктуру та корисні копалини в Україні.

Україна вимагатиме від США збільшити обсяг інвестицій в угоді про корисні копалини – Bloomberg
Фото: pixabay

Україна проситиме Сполучені Штати внести зміни до оновленої угоди про корисні копалини. Йдеться, зокрема, про збільшення обсягу американських інвестицій.

Про це пише Bloomberg із посиланням на власні джерела.

Проект пропозиції, з яким ознайомилися журналісти, передбачає надання Вашингтону контролю над усіма основними майбутніми інвестиціями в інфраструктуру та корисні копалини в Україні без будь-яких часових обмежень.

Київ стурбований тим, що угода може не тільки підірвати його прагнення приєднатися до Європейського Союзу, але й вимагатиме від нього відшкодувати всю військову та економічну підтримку США, надану з початку війни.

28 березня українські офіційні особи провели відеодзвінок зі своїми американськими колегами, включно з юридичними експертами, щоб отримати роз'яснення щодо майже 60-сторінкового проекту угоди.

За словами співрозмовника Bloomberg, американці не заперечували занепокоєння, висловлені Києвом, особливо щодо потенційного конфлікту пропозиції з цілями країни щодо членства в ЄС. Це свідчить про те, що Вашингтон може бути відкритим для обговорення змін, вважає джерело. 


Раніше видання писало, що в новій версії угоди США вимагають «права першої пропозиції» щодо інвестицій у всі інфраструктурні проекти та проекти корисних копалин. Також Сполучені Штати матимуть перше право на прибутки, який буде перераховно до спеціального інвестиційного фонду реконструкції. Його контролюватимуть американці.

Усю допомогу, надану Україні після початку повномасштабного вторгнення рф, США розглядають як свій внесок до фонду.

Володимир Зеленський, заявив, що Україна не визнаватиме кредитом військову допомогу, надану Сполученими Штатами в рамках угоди про корисні копалини. Президент зазначив, що Київ отримав оновлену версію угоди 28 березня.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло