В ЗСУ заперечують роль США в потопленні крейсера «Москва»

В ЗСУ заперечують роль США в потопленні крейсера «Москва»

Плетенчук спростував інформацію NYT, що Україна нібито отримала координати російського крейсера від США

В ЗСУ заперечують роль США в потопленні крейсера «Москва»
Крейсер "Москва"
фото DR

Операція зі знищення крейсера «Москва» у Чорному морі у квітні 2022 року планувалася та здійснювалася виключно Військово-морськими силами Збройних сил України.

Про це розповів речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук в ефірі національного телемарафону в неділю, 30 березня.

Він спростував інформацію газети The New York Times про те, що Україна нібито отримала координати російського крейсера від США і що від неї очікували узгоджувати такі удари.

«Ми, звичайно, погоджували нанесення вогневого ураження з вищим керівництвом згідно зі структурою підпорядкування, отримавши відповідний дозвіл. І це, звичайно, керівництво українське. І завдали цього удару, – повідомив Плетенчук. – Тому інформація про координацію і надання точної інформації та місцезнаходження крейсера «Москва» не відповідає дійсності.

Крейсер «Москва» затонув через півтора місяці після початку повномасштабної війни росії проти України.

Українські військові повідомили, що в нього влучили дві ракети «Нептун».

При цьому російське міноборони заявляло, що інцидент стався під час буксирування судна внаслідок пожежі, через яку на борту здетонував боєприпас. У листопаді 2022 року управління Слідчого комітету Чорноморського флоту завело кримінальну справу у зв'язку із затопленням «Москви». Наприкінці 2023 року справу було припинено.

Досі невідомо, скільки людей перебували на його борту та скільки з них загинули. За повідомленнями російських ЗМІ, на крейсері загинули близько 40 людей, ще 100 отримали поранення. Як стверджувало незалежне російське видання «Агентство», на борту «Москви» було близько 300 солдатів, які проходили строкову службу.

Бекграунд. Як повідомлялося, The New York Times опублікувала велику статтю із детальним описом того, як військові США та України обговорювали такі операції, як звільнення Херсона, спробу наступу ЗСУ у напрямку Мелітополя та оборона під Бахмутом.

Зі статті також випливає, що крейсер «Москва» 13 квітня 2022 року був потоплений українцями з використанням американських даних, що викликало «гнів» адміністрації Джо Байдена, яка «не збиралася давати українцям можливість атакувати такий важливий символ російської могутності».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло