Китай на навчаннях відпрацював удари по портах та інфраструктурі Тайваню

Китай на навчаннях відпрацював удари по портах та інфраструктурі Тайваню

Також Китай випустив серію пропагандистських роликів, у яких назвав президента Тайваню Лай Цінда «паразитом»

Китай на навчаннях відпрацював удари по портах та інфраструктурі Тайваню
фото Shutterstock

Військові Китаю відрепетирували удари по морських портах та енергетичній інфраструктурі Тайваню під час масштабних навчань «Грім у протоці-2025А», повідомили в Народно-визвольній армії Китаю (НОАК), на яку посилається The Moscow Times.

«Східна зона бойового командування НВАК успішно виконала всі завдання під час спільних навчань у районі острова Тайвань, а також всебічно перевірила спільні бойові можливості військ», – зазначив офіційний представник китайської армії Ши І.

Він наголосив, що китайські війська завжди перебувають у стані підвищеної готовності та «повні рішучості покласти край усім сепаратистським діям прихильників незалежності Тайваню».

Навчання тривали два дні – 1 та 2 квітня. Крім відпрацювання ударів по портах та енергооб'єктах, китайська армія репетирувала блокування ключових шляхів і районів для отримання контролю над островом.

У маневрах було задіяно авіаносець «Шаньдун», який дислокувався на схід від Тайваню.

Також Китай випустив серію пропагандистських роликів, у яких назвав президента Тайваню Лай Цінда «паразитом» і зобразив його як зеленого жука, якого тримають паличками над Тайванем, що палає.

Уряд республіки засудив навчання, а адміністрація президента Тайваню заявила, що Китай «визнаний міжнародною спільнотою як порушник спокою» і що уряд впевнений у здатності захистити себе.

У Міноборони Тайваню також повідомили, що у відповідь на наближення до острова китайського авіаносця «Шаньдун» відправили свої військові літаки та кораблі й активували наземні ракетні системи.

Раніше Тайвань під час щорічних своїх військових навчань зазначив, що Китай може напасти на країну 2027 року, писав Bloomberg.

За даними WSJ, США й Тайвань змоделювали сценарії воєнних дій Китаю проти острова на основі військових навчань Пекіна. Це можуть бути:

  • атака з повітря на інфраструктуру острова, зокрема військові об'єкти, порти та аеропорти;
  • блокада кораблями Військово-морського флоту, які залишатимуться на відстані, що недосяжна для протикорабельних ракет;
  • ізоляція з обмеженням доступу торгових суден до Тайваню та мінування головних портів острова;
  • кіберізоляція з пошкодженням підводних інтернет-кабелів.

За даними Пентагону, Китай має приблизно 1900 реактивних винищувачів і 500 бомбардувальників, а також понад 3000 ракет, здатних досягти Тайваню. На цей момент до складу Військово-морських сил Китаю входять понад 370 суден, а до 2030 року, за прогнозом Дослідницької служби американського Конгресу, їхня кількість досягне 425 – це на третину більше, ніж у США.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло