Китай на навчаннях відпрацював удари по портах та інфраструктурі Тайваню
Також Китай випустив серію пропагандистських роликів, у яких назвав президента Тайваню Лай Цінда «паразитом»

Військові Китаю відрепетирували удари по морських портах та енергетичній інфраструктурі Тайваню під час масштабних навчань «Грім у протоці-2025А», повідомили в Народно-визвольній армії Китаю (НОАК), на яку посилається The Moscow Times.
«Східна зона бойового командування НВАК успішно виконала всі завдання під час спільних навчань у районі острова Тайвань, а також всебічно перевірила спільні бойові можливості військ», – зазначив офіційний представник китайської армії Ши І.
Він наголосив, що китайські війська завжди перебувають у стані підвищеної готовності та «повні рішучості покласти край усім сепаратистським діям прихильників незалежності Тайваню».
Навчання тривали два дні – 1 та 2 квітня. Крім відпрацювання ударів по портах та енергооб'єктах, китайська армія репетирувала блокування ключових шляхів і районів для отримання контролю над островом.
У маневрах було задіяно авіаносець «Шаньдун», який дислокувався на схід від Тайваню.
Також Китай випустив серію пропагандистських роликів, у яких назвав президента Тайваню Лай Цінда «паразитом» і зобразив його як зеленого жука, якого тримають паличками над Тайванем, що палає.
Уряд республіки засудив навчання, а адміністрація президента Тайваню заявила, що Китай «визнаний міжнародною спільнотою як порушник спокою» і що уряд впевнений у здатності захистити себе.
У Міноборони Тайваню також повідомили, що у відповідь на наближення до острова китайського авіаносця «Шаньдун» відправили свої військові літаки та кораблі й активували наземні ракетні системи.
Раніше Тайвань під час щорічних своїх військових навчань зазначив, що Китай може напасти на країну 2027 року, писав Bloomberg.
За даними WSJ, США й Тайвань змоделювали сценарії воєнних дій Китаю проти острова на основі військових навчань Пекіна. Це можуть бути:
- атака з повітря на інфраструктуру острова, зокрема військові об'єкти, порти та аеропорти;
- блокада кораблями Військово-морського флоту, які залишатимуться на відстані, що недосяжна для протикорабельних ракет;
- ізоляція з обмеженням доступу торгових суден до Тайваню та мінування головних портів острова;
- кіберізоляція з пошкодженням підводних інтернет-кабелів.
За даними Пентагону, Китай має приблизно 1900 реактивних винищувачів і 500 бомбардувальників, а також понад 3000 ракет, здатних досягти Тайваню. На цей момент до складу Військово-морських сил Китаю входять понад 370 суден, а до 2030 року, за прогнозом Дослідницької служби американського Конгресу, їхня кількість досягне 425 – це на третину більше, ніж у США.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].