Розвідка НАТО: немає жодних ознак того, що росія готується до припинення війни
Дії москви демонструють упевненість у тому, що час на її боці, заявив посадовець НАТО

Жодних ознак того, що російська армія готується до припинення вогню, немає. Про це на брифінгу для журналістів заявив високопосадовець НАТО, передає Deutsche Welle.
За даними альянсу, армія рф продовжить посилювати тиск на ЗСУ по всій, майже 1000-кілометровій лінії фронту, щоб виграти час і наростити перевагу для можливих переговорів у майбутньому.
«На полі бою немає жодних ознак того, що росіяни готуються до припинення вогню, – сказав чиновник. – Ми не бачимо жодних ознак того, що цілі росії у цій війні змінилися».
За оцінками НАТО, ситуація для України на полі бою залишається складною, а росія зберігає перевагу та динаміку через нестачу в Києва особового складу та озброєнь.
Втрати армії рф, за даними НАТО, перевищують 1000 осіб на день убитими та пораненими, а загальні втрати з початку вторгнення наближаються до позначки мільйон людей.
Та все ж масовий набір контрактників, яким влада пропонує щедрі бонуси, що перевищують 1 млн рублів, дозволяє компенсувати втрати.
Російське суспільство поки що не досягло тієї точки, в якій зростання втрат стало б неприйнятним, а влада «готова й надалі терпіти великі втрати в обмін на повільні успіхи», сказав чиновник НАТО.
Дії москви демонструють упевненість у тому, що час на її боці, додав він:
«Ми сумніваємося, що путін йде на переговори з добрими намірами».
Дані українського OSINT-проекту DeepState підтверджують: незважаючи на початок мирних переговорів, російська армія різко збільшила кількість штурмових дій на фронті. За період з 1 по 26 березня війська рф провели на 17% більше штурмових атак, ніж за лютий, а наприкінці місяця здійснювали понад 200 штурмів на день, встановивши рекорд з початку 2025 року.
Кількість нальотів БПЛА у березні також встановила рекорд: за 30 днів після 18 лютого, коли пройшов перший раунд російсько-американських переговорів в Ер-Ріяді, Україною було випущено 4776 дронів – в 1,5 разу більше, ніж за попередній 30-денний період.
Бекграунд. Нагадаємо, близькі до кремля джерела The Moscow Times стверджують, що на переговорах із США путін вимагає територію чотирьох областей України – Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської – у їхніх адміністративних кордонах, незважаючи на те, що жоден із цих регіонів армія не контролює повністю.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].