Оголошена Трампом тарифна пауза в 90 днів не допоможе, ринки все одно будуть просідати – Financial Times
За словами експертів, через невизначеність дій Трампа інвестори будуть притримувати інвестиції

Дональд Трамп у середу оголосив про 90-денну паузу в митах, які він запровадив проти всіх основних торговельних партнерів США. Пауза спричинила негайне полегшення на Волл-стріт, оскільки президент США відмовився (принаймні на 90 днів) від політики, яка загрожувала підірвати світову торгівлю.
У той же час Трамп підвищив тарифи на Китай до 125%, подвоївши торговельну війну США з другою за величиною економікою світу.
Financial Times аналізує, що буде з ринками далі.
Які мита залишаться
США все одно будуть стягувати «трампівське» мито 10% з усього імпорту. Виняток залишено для мікрочіпів, міді, деревини, фармпродукції, дорогоцінних металів, енергоресурсів і мінеральних ресурсів, які не видобуваються в США.
Деякі з цих груп товарів можуть у майбутньому потрапити під секторальні мита – Трамп раніше говорив про фармпродукцію та чіпи.
Вже введені секторальні мита 25% на сталь, алюміній та автомобілі залишаються. Як і мита у відповідь на частину імпорту з Мексики та Канади, що не підпадає під винятки та пільги в межах режиму Північноамериканської зони вільної торгівлі (NAFTA).
Імпорт із Китаю після останнього рішення президента США обкладається митом у 125%. Китайська влада демонструє, що здаватися не збирається.
Проти Євросоюзу, який напередодні приготувався до введення симетричних тарифів у відповідь – а сьогодні вже оголосив симетричну паузу, додаткових мит не вводиться.
Що буде через 90 днів – невже знову обвал ринків?
FT вважає, що ні. Адміністрація США домовлятиметься про винятки з найбільш «постраждалими» країнами, насамперед тими, що постачають у США промислову продукцію. Це Японія, Південна Корея, В'єтнам та Камбоджа.
Як припускає видання, імовірно, через труднощі адміністрування і виробниками, і митними органами США досить скоро перейдуть до секторальних мит від загальних для країни.
Торгова війна хоч і поставлена на паузу, але збитків вже завдала – глобальна невизначеність може обійтися ринкам так само дорого, як і реальні мита. Тепер інвестори можуть, і цілком обґрунтовано, вирішити притримати свої інвестиції в наступні 90 днів.
«До чого привів перший «день звільнення», ми бачили, – сказав FT стратег Santander Стівен Абрахамс. – В умовах невизначеності хтось, мабуть, інвестуватиме, незважаючи на ймовірність «дня звільнення» номер два, але багато хто вважатиме за краще цього не робити».
Бекграунд. Як повідомлялося, непередбачуваність Трампа в торговій війні загрожує видобутку нафти в США – сланцевим компаніям потрібні ціни на нафту в США щонайменше $65 за барель, щоб бурити нові свердловини з прибутком.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].