Українська делегація прибула до Вашингтона для переговорів щодо угоди про мінерали

Українська делегація прибула до Вашингтона для переговорів щодо угоди про мінерали

Очікується, що переговори триватимуть два дні і будуть технічними за своїм змістом

Українська делегація прибула до Вашингтона для переговорів щодо угоди про мінерали
фото DR

Українська делегація на чолі із заступником міністра економіки України Тарасом Качкою прибула до Вашингтона для нового раунду переговорів про угоду про видобуток українських мінералів.

Джерело. Про це повідомила у п'ятницю The New York Times і підтвердило анонімне джерело «Інтерфакс-Україна».

Очікується, що переговори триватимуть два дні і будуть технічними за своїм змістом і не передбачають участі високопосадовців, пише The New York Times. Вашингтон офіційно не повідомляв про цю зустріч.

В українську делегацію входять представники міністерств економіки та юстиції.

Згідно з чорновим варіантом угоди, Україна повинна буде внести половину своїх доходів від проектів з розробки природних ресурсів, включаючи рідкоземельні мінерали, нафту і газ, а також відповідну інфраструктуру, таку як порти та трубопроводи, до контрольованого США інвестиційного фонду. Прибутки від фонду будуть реінвестовані в українські проекти природних ресурсів, хоча точна частка такого прибутку залишається неясною.

При цьому в проекті угоди не міститься жодної згадки про гарантії безпеки для України.

Вашингтон вимагатиме весь прибуток від фонду, поки Київ не поверне еквівалент допомоги США, отриманої з часу російського вторгнення, плюс 4% річних.

Сполучені Штати також збережуть «право першої пропозиції» щодо нових проектів і право вето на продаж українських ресурсів третім країнам.

І в перший рік дії угоди Україні буде заборонено пропонувати будь-які інвестиційні проекти третім сторонам з кращими фінансово-економічними умовами, ніж ті, що пропонуються США.

Фонд буде контролюватися урядовим агентством США, відповідальним за інвестиції в компанії та проекти за кордоном . Агентство призначить трьох членів правління (в той час як в Україні буде лише два) і буде контролювати кожен проект, куди інвестуються доходи від фонду.

Дональд Трамп говорив про угоду про видобуток українських критичних мінералів (іноді називаючи їх вужчим терміном «рідкоземельні метали») як про можливість компенсувати США допомогу, надану Україні.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло