Російська влада буде переслідувати тих військових, які здадуться в полон
Прокуратура вимагає 16 років колонії військовому, який був в українському полоні і повернувся в рф за обміном

Російська влада вимагає засудити до 16 років колонії російського військовослужбовця Романа Іванишина за статтями про добровільну здачу в полон, повідомляють росЗМІ.
Як зазначає «Новая газета Європа», це перша кримінальна справа за статтею про добровільну здачу в полон.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Іванишин працював гірським майстром на Сахаліні, брав участь у чеченській війні, був мобілізований майже відразу після початку мобілізації як бойовий досвід.
10 червня 2023 року він потрапив у полон у Волноваському районі Донецької області. На початку січня 2024 року у складі групи з 248 російських військових Іванишина повернули до росії в результаті обміну полоненими, після чого його було затримано.
Основним свідком звинувачення став майор Вадим Короткевич, який у червні опублікував відео, в якому розповів, що після здачі Іванишин кілька разів виходив з українських позицій без зброї, закликаючи товаришів по службі здаватися за його прикладом.
Короткевич наказав стріляти по Іванишину, українці почали стріляти у відповідь, у результаті було вбито двох російських військових.
Справа Іванишина може створити прецедент.
Російські правознавці відзначають, що нове законодавство фактично робить будь-яку форму полону кримінальним злочином. Згідно з російськими військовими статутами, військовослужбовці зобов’язані чинити опір полону будь-якою ціною – навіть в ізоляції чи оточенні.
Юристи зазначають, що закон визначає капітуляцію як будь-яку дію або бездіяльність, яка призводить до потрапляння під контроль ворога. Якщо спроба здачі не вдається через обставини, які не залежать від солдата, вона все одно розглядається як кримінальний злочин.
Крім того, якщо полонений солдат ділиться будь-якою інформацією з ворогуючими силами, російське законодавство може розглядати це як державну зраду, яка карається тюремним ув'язненням на строк до 20 років або довічним ув'язненням.
Раніше, 26 березня, російська влада засудила інженера Запорізької атомної електростанції Сергія Потиня до 19 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі. За словами мера Енергодару Дмитра Орлова, звинувачення сфабриковані та пов’язані з проукраїнською позицією Потиня. З червня 2023 року він перебував під вартою в росії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.