Вже не $350 млрд: США знизили свою оцінку наданої Україні допомоги до $100 млрд

Вже не $350 млрд: США знизили свою оцінку наданої Україні допомоги до $100 млрд

Проте адміністрація Трампа продовжує розглядати допомогу Штатів як вклад Вашингтону у фонд прибутку від видобутку корисних копалин в Україні

Вже не $350 млрд: США знизили свою оцінку наданої Україні допомоги до $100 млрд
фото DR

Після переговорів у Вашингтоні минулого тижня адміністрація президента США Дональда Трампа знизила оцінку допомоги, яку США надали Києву з початку вторгнення росії, з $300 млрд до приблизно $100 млрд. Це наближає суму до оцінки самої України – близько $90 млрд.

Про це повідомляє Bloomberg.

Проте адміністрація Трампа продовжує наполягати на тому, що військові витрати США на Україну слід розглядати як вклад Вашингтону у фонд прибутку від видобутку корисних копалин в Україні.

За словами джерел, українські переговорники не можуть відмовити американців від такого підходу, який ліг в основу найжорсткішого варіанту угоди про корисні копалини, на якому наполягає Вашингтон.

Переговори у Вашингтоні минулого тижня були здебільшого зосереджені на деталях потенційної угоди, до делегації не входили високопоставлені представники уряду.

Юристи продовжують працювати на цьому тижні, щоб завершити проєкт угоди якнайшвидше, сказало Bloomberg одне з джерел. За його словами, Київ на наступній онлайн-зустрічі, яка відбудеться наприкінці цього тижня, надасть інформацію про конкретні проєкти, які можуть бути ініційовані в межах угоди.

Інформація Bloomberg свідчить, що США, ймовірно, пом'якшили вимоги до України.

У понеділок міністр фінансів Скотт Бессент сказав, що Київ і Вашингтон «дуже близькі».

«Підписання може бути навіть цього тижня», – уточнив він.

Президент Зеленський зі свого боку повідомив, що зустрічі технічних команд України та Сполучених Штатів стосовно угоди про корисні копалини пройшли позитивно.

Бекграунд. Нагадаємо: раніше президент США Дональд Трамп, ігноруючи офіційні дані Пентагону, неодноразово заявляв, що Штати надали Україні допомогу на $350 млрд, а Європа – на $100 млрд, які будуть повернуті у вигляді кредитів, тому США теж мають отримати свої гроші назад.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло