росіяни вербують українських дітей із простих завдань – графіті та листівок – Нацполіція

росіяни вербують українських дітей із простих завдань – графіті та листівок – Нацполіція

Найчастіше це відбувається через соцмережі

росіяни вербують українських дітей із простих завдань – графіті та листівок – Нацполіція
Фото: Getty Images

російські спецслужби вербують українських підлітків із простих завдань – графіті чи розклеювання листівок, а згодом шантажем і маніпуляціями залучають їх до серйозніших злочинів, зокрема підпалів.

Про це повідомляє начальниця Управління організації служби освітньої безпеки Нацполіції Надія Ситник.

За її словами, для підлітків це має вигляд можливості «легкого заробітку» – на перших етапах їм платять невеликі суми за незначні дії. Згодом, використовуючи залежність і страх викриття, їх змушують виконувати небезпечні або злочинні завдання.

Вербування найчастіше відбувається через соцмережі, насамперед Telegram.

«У дітей ще не так розвинене критичне мислення, і тому будь-хто, хто активно користується інтернетом, може попастися на такий гачок. Тому потрібно дуже рано починати спілкуватися з дітьми на тему медіаграмотності. Буквально вже з 5 класу варто говорити про те, як розпізнавати деякі фейкові новини в мережі, як не потрапити на гачок маніпуляторів», – зазначила Ситник.

Вона розповіла, що найчастіше по допомогу до поліцейських звертаються учні 7–8 класів, які отримували підозрілі повідомлення.

За словами Надії Ситник, серед ознак потенційного вербування – поява в дитини грошей чи гаджетів без пояснення походження. Також варто звернути увагу на неочікуваний інтерес до об’єктів критичної інфраструктури. 

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що росія використовує своїх поранених військових і українських полонених для атак «м’ясними штурмами». За свідченням українських військових, росіяни під час атак ставлять попереду полонених у порушення всіх конвенцій.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло