Комунальні перевізники зможуть використовувати гуманітарні автобуси, трамваї та тролейбуси

Комунальні перевізники зможуть використовувати гуманітарні автобуси, трамваї та тролейбуси

Рада ухвалила закон у цілому

Комунальні перевізники зможуть використовувати гуманітарні автобуси, трамваї та тролейбуси
Фото: ілюстративне

Верховна Рада прийняла в цілому урядовий законопроєкт 12177-1, який має розв'язати питання простою громадського транспорту, отриманого з-за кордону як гуманітарну допомогу. «За» проголосували 278 народних депутатів.

Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко.

«Наразі гуманітарну допомогу можуть отримувати лише неприбуткові організації. Але всі міські комунальні перевізники (КП), які возять пасажирів, юридично вважаються прибутковими», – зазначив він.

Депутат додав, що через це навіть транспорт, переданий іноземними партнерами як допомога, не може виїхати на маршрути – і «буквально іржавіє в депо».

«Це реальна проблема. Можу сказати про Одесу, де десятки автобусів стоять на майданчику, бо юридично їх не можна використовувати», – наголосив Гончаренко.

Тож, за його словами, новий закон розблоковує гуманітарну допомогу для транспорту. Дія норми – на час воєнного стану та ще 12 місяців після його завершення.

Довідково.

Відповідно до законопроєкту 12177-1 пропонується встановити, що на період дії воєнного стану та впродовж 12 місяців із дня його скасування:

  • визнаються гуманітарною допомогою автобуси, електробуси, трамвайні вагони, тролейбуси, вагони метрополітену;
  • набувачами гуманітарної допомоги для задоволення потреб населення в перевезеннях є комунальні підприємства – автоперевізники та комунальні підприємства-перевізники міського електротранспорту;
  • не вважається використанням гумдопомоги з метою отримання прибутку використання комунальними підприємствами – автоперевізниками та комунальними підприємствами – перевізниками міського електротранспорту таких транспортних засобів.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що уряд спрямував 5,2 млрд грн із резервного фонду на ремонт доріг. Держагентство відновлення та облдержадміністрації мають узгодити перелік ділянок із Міноборони та Мінрегіоном.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло