The Economist дізнався, про що говорили Зеленський і Трамп у Ватикані
Україна розуміє, що Трампу важко буде протягнути через Конгрес визнання Криму без згоди Києва

Посередництво США в переговорах про завершення війни в Україні поки що не дало результатів, але українські переговорники виявляють «обережний оптимізм», пише The Economist.
Під час похорону Папи Римського у Ватикані відбулася коротка зустріч між Володимиром Зеленським і Дональдом Трампом, під час якої, як пише видання, український лідер зміг донести свою позицію.
Як пише видання, зустріч була організована за посередництва французів, причому український президент поїхав лише після отримання підтвердження в останню хвилину.
Зеленський за відведені 15 хвилин дав зрозуміти: Україна готова до безперечного припинення вогню, а росія – ні, проте Трамп не повинен через це відмовлятися від миру, який може забезпечити лише він.
Допис у соцмережах, написаний американським президентом після цього, свідчить про те, що він зрозумів суть повідомлення. Його показовий докір путіну за те, що той «водить його за носа», став найсильнішим зі зроблених досі.
Після зустрічі в Білому домі відбулася зміна риторики, зазначає видання, що говорить про взаєморозуміння Києва та Вашингтона.
У своїх соцмережах Трамп засудив путіна за затягування переговорів, а пропозицію чергового триденного перемир'я Білий дім зустрів без ентузіазму.
Невдоволення американського президента також посилилося після ракетного обстрілу Києва 24 квітня, коли загинули 12 людей.
«На початку переговорів Трамп був дуже роздратований Зеленським, – каже джерело. – Тепер роздратування змістилося на путіна».
Українці відхилили російську пропозицію 3-денного припинення вогню. «Якщо росія справді хоче миру, вона повинна негайно припинити вогонь, – написав міністр закордонних справ Андрій Сибіга в Х. – Навіщо чекати до 8 травня?»
Провальні переговори в Лондоні, зазначає The Economist, напрочуд зблизили позиції делегацій України та США.
Хоча багато параметрів мирного плану Трампа залишаються неприйнятними для Києва, сторони обговорюють ідею відкласти територіальні переговори до припинення вогню, а також ввести пункт про повторне введення санкцій, якщо росія порушить умови.
Україна розуміє, що Трампу важко буде протягнути через Конгрес визнання Криму без згоди Києва.
Один із західних чиновників висловив сподівання, що угода про припинення вогню може бути досягнута вже цього тижня.
Бекграунд. Напередодні Bloomberg повідомив із посиланням на свої джерела, що путін відмовився від замороження по лінії фронту та знову вимагає всі чотири українські області.
Немає жодних ознак, що путін відступить від своїх амбіцій і прийме американські пропозиції, сказали знайомі з питанням європейські чиновники.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].