У квітні експорт української агропродукції скоротився майже на чверть

У квітні експорт української агропродукції скоротився майже на чверть

Майже всі групи товарів демонструють падіння обсягів експорту

У квітні експорт української агропродукції скоротився майже на чверть
Фото: pixabay

У квітні 2025 року Україна експортувала 4,1 млн тонн продукції АПК, що на 23,4% менше аналогічного показника попереднього місяця.

Про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу.

«Така динаміка скорочення експорту є типовою для цього сезону. Переважна кількість вирощеної продукції вже експортована, залишаються незначні обсяги для експорту», – йдеться в повідомленні.

За оцінкою УКАБ, майже всі групи товарів у квітні демонстрували падіння обсягів експорту. Виняток становлять лише рослинні олії, обсяги експорту яких зростають. Це пов’язано з нетиповою ситуацію на українському ринку соняшникової олії, обсяги виробництва якої цього року були розтягнуті в часі.  

Структура експорту продукції у квітні виглядала наступним чином:

  • зернові культури: 2,4 млн тонн (кукурудза – 65%, пшениця – 32%, ячмінь – 2%). Падіння до показника попереднього місяця: -33%;
  • олійні культури – 421,2 тис тонн (соя – 78%, ріпак – 20% та льон – 1%). Падіння: -3%;
  • рослинні олії – 525,8 тис тонн (соняшникова олія – 91% та соєва – 9%). Зростання: +6%;
  • макухи після вилучення рослинних олій – 423,0 тис тонн (соняшникова – 73%, соєва – 27%). Падіння: -14%;
  • інші види агропромислової продукції – 357,0 тис тонн. Падіння: -2%.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що цьогоріч урожай пшениці в Україні очікують на рівні 17,9 млн метричних тонн. Це 13-річний мінімум і на 23% менше, ніж попереднього року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло