США вперше поділяться з союзниками секретною інформацією про діяльність росії в космосі
Причина такого рішення — тривога через нарощування Китаєм і росією військової присутності в космосі

США почали передавати Британії та іншим країнам альянсу «П'ять очей» (Five Eyes) одні зі своїх найважливіших розвідданих про дії Китаю та росії у космосі.
Джерело. Про це пише The Times, називаючи цю подію безпрецедентною. Раніше діяльність спецпідрозділу американських Космічних сил – Space Delta 9 – залишалася виключно у розпорядженні самих США.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Причина зміни рішення – тривога через нарощування Китаєм і росією військової присутності в космосі. Союзники зможуть допомогти США усунути вразливості у космосі, а США у відповідь поділяться досвідом, накопиченим за десятиліття, кажуть джерела.
Особливо турбує масштабне фінансування Пекіном розвідувальних супутників, які можуть відстежувати переміщення американських військ у разі конфлікту, наприклад, при спробі Китаю захопити Тайвань.
У Вашингтоні також висловлюють побоювання щодо супутників подвійного призначення – формально комерційних, але здатних виконувати військові завдання. У відповідь США мають намір створити власну космічну зброю для захисту західних супутників у разі агресії.
У рамках розширеної взаємодії американська сторона розраховує, що британські військові вперше візьмуть участь в оперативній діяльності Space Delta 9.
Вже зараз лідерам британських збройних сил надано доступ на космічну базу Шрівер у штаті Колорадо, де вони можуть спостерігати роботу підрозділу в реальному часі.
Хорн наголосив, що за потреби Space Delta 9 здатна відбити ворожу атаку в космосі:
«Ми готові до бойових операцій як ніколи раніше, якщо хтось вирішить кинути виклик цьому світу», – заявив він.
Раніше заступник начальника штабу космічних операцій США генерал Майкл Гетлейн повідомляв, що Китай почав проводити в навколоземній орбіті повітряні бої між експериментальними супутниками. За його словами, Китай і росія швидко скорочують відставання від США у сфері космічних технологій.
Додаткову тривогу у союзників викликає і можлива мілітаризація космосу з боку москви.
Нагадаємо, у квітні генсек НАТО Марк Рютте заявив, що росія вивчає можливість розміщення ядерної зброї на орбіті, що здатне поставити під загрозу тисячі супутників.
Рютте нагадав, що супутникові системи є критично важливими для оборони країн НАТО, у тому числі у питаннях військової підтримки України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.