Українська розвідка розповіла деталі нової крилатої ракети рф S8000 «Бандероль»
У ракеті присутні деталі виробництва Китаю, Австралії, Японії, Південної Кореї та інших країн

Головне управління розвідки МО України на порталі War&Sanctions у розділі «Компоненти у зброї» опублікувало технічні деталі нової російської крилатої ракети S8000 «Бандероль».
Про це у Telegram повідомило ГУР.
Встановлено, що розробником ракети є підсанкційне підприємство «кронштадт». Основним її носієм є БпЛА «Оріон» виробництва тієї самої компанії. Також здійснюється адаптація виробу для застосування з ударних гелікоптерів Мі-28Н.
Особливістю ракети є її здатність виконувати повороти з меншим радіусом, ніж у типових крилатих ракет російського виробництва (Х-101, 3М-14, 9М727, Х-69), зберігаючи при цьому характерну траєкторію польоту крилатої ракети.
«Бандероль» оснащена бойовою частиною масою до 150 кг. Вона здатна долати відстань до 500 км зі швидкістю 500 км/год. Як паливо використовується авіаційний гас.
Розвідка зафіксувала використання іноземних компонентів, зокрема:
- реактивний двигун Swiwin SW800Pro (Китай) – двигун для авіамоделювання, який продається навіть через онлайн-майданчики (орієнтовна вартість на AliExpress – $16 тис);
- телеметричний модуль RFD900x австралійського виробництва або його китайська копія;
- інерціальна навігаційна система, ймовірно китайського походження;
- акумуляторні батареї Murata (Японія);
- сервоприводи Dynamixel MX-64AR (компанія Robotis, Південна Корея);
- завадозахищена CRP-антена Комета-М8 (РФ, «Вніір-прогрес») – також використовується у «Гєранях», УМПК, УМПБ.
Майже два десятки мікрочипів американських, китайських, швейцарських, японських і південнокорейських виробників.
У ГУР наголосили, що більшість іноземної електронної компонентної бази для цієї ракети надходить через мережу «Чіп і діп» – одного з найбільших російських дистриб’юторів електроніки.
Загалом ідентифіковано понад 20 ключових компонентів ракети S8000, а також близько 30 підприємств, залучених до її виробництва або постачання.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що в росії існують три головні страхи, які кремль вважає найбільшими загрозами для себе. Це виклики, що стосуються стабільності режиму та можливості розколу країни.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].