кремль відхилив пропозицію Зеленського щодо зустрічі з путіним в Стамбулі
Представник ради федерації назвав її «політичним театром»

кремль відхилив пропозицію президента України Володимира Зеленського провести прямі переговори з путіним у Стамбулі 15 травня.
Російські високопосадовці назвали цю ідею «політичним театром» і наполягали на тому, що москва не буде брати участь під жодним тиском.
Константін Косачов, заступник спікера Ради Федерації, відхилив пропозицію Зеленського, назвавши її «комедією та видовищем», повідомило ТАСС 12 травня, на яке посилається United24 Media.
Напередодні Зеленський оголосив у відеозверненні, що він поїде до Туреччини в четвер, і заявив, що очікує, що путін приєднається до нього там для прямих переговорів.
«Я буду в Туреччині цього четверга, 15 травня, і очікую, що путін також приїде до Туреччини – особисто. Я сподіваюся, що цього разу путін не шукатиме виправдань, чому він «не може» приїхати», – сказав Зеленський.
«Зустрічі на високому рівні, особливо за таких складних обставин, абсолютно не організовуються таким чином», – сказав Косачов, навівши в якості приуладу, яка тривала дипломатична підготовка передувала попереднім зустрічам між путіним та президентом США Дональдом Трампом.
Косачов звинуватив Зеленського у спробі «перекласти провину» на росію та поставив під сумнів щирість намірів українського лідера.
«Зеленському не потрібна зустріч з російським президентом – зовсім ні. Насправді, він повинен боятися такої зустрічі», – додав він.
Владімір Джабаров, заступник голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ, повністю відкинув цю ідею, заявивши, що Зеленського взагалі не запрошували до Стамбула.
«Хто запросив його до Стамбула? Він справді думає, що наш президент зустрінеться особисто з кимось, у кого руки в крові, хто зрадив пам’ять про великий героїзм як українців, так і всього радянського народу – героїзм свого діда? Хто він такий, щоб ми сідали з ним за стіл переговорів?» – сказав Джабаров.
Він охарактеризував заяву Зеленського як хід, щоб пізніше заявити про свою готовність до переговорів, додавши:
«Переговори відбудуться, але через призначених представників, як це вже траплялося раніше».
Інший чиновник Ради Федерації, Андрєй Клімов, сказав, що можливість зустрічі не зовсім виключена, але малоймовірна.
«Є шанс [це може статися], але він не стовідсотковий, бо все може зіткнутися з впертістю Києва. Добре, приїжджає владімір владіміровіч путін. Приїжджає Зеленський. А що далі? Як мають проходити переговори? Чи будуть залучені інші? Трамп буде поруч у той час – чи захоче він брати участь? Ще багато-багато питань», – сказав Клімов.
Раніше Зеленський назвав пропозицію росії щодо прямих мирних переговорів «добрим знаком», але наголосив, що переговори можуть продовжитися лише за умови, що москва підтвердить повне та тривале припинення вогню з 12 травня.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].