Держгеонадра виставить на аукціони 60 ділянок для видобутку корисних копалин
Їхня кількість ще може змінитися – залежно від змін до законодавства, що нині готуються, та методики, яку незабаром буде затверджено, повідомив очільник відомства

Під час аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами потенційним інвесторам можуть запропонувати 60 ділянок, ще 26 – для реалізації угод про розподіл продукції.
Про це повідомив голова Державної служби геології та надр Олег Гоцинець під час VII з'їзду геологів, передає Укрінформ.
Це є одним із завдань України за програмою програма фінансової підтримки від ЄС Ukraine Facility.
«Ми попередньо визначили переліки критичної сировини. Вони ще не затверджені, але вже перебувають на розгляді Кабінету міністрів. При цьому, здебільшого орієнтувалися на переліки критичних матеріалів, затверджені Євросоюзом і США. Але з огляду на особливості вітчизняного законодавства, ці списки дещо відрізняються від тих, якими послуговуються наші ключові партнери. Подали на затвердження уряду 28 критичних та 11 стратегічних матеріалів. Відповідно до цих переліків, підготували портфоліо ділянок надр, які можна подавати на аукціони і реалізацію в межах УРП», – розповів Гоцинець.
Після затвердження списків проведуть необхідні процедури та оголосять аукціони і УРП.
«Щодо ділянок надр під аукціони, попередньо їх 60, під УРП – 26. Але їх кількість ще може змінитися – залежно від змін до законодавства, що нині готуються, та методики, яку незабаром буде затверджено», – сказав очільник Держгеонадр.
Водночас він визнав існування проблеми з розробкою методики віднесення корисних копалин до переліку стратегічних і критичних. Розв’язати її планують за допомогою європейських партнерів, котрі вже долучилися до підготовки документа.
«Тільки-но методику буде затверджено, оновимо переліки і запропонуємо відповідні ділянки для аукціонів та УРП», – запевнив Гоцинець.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Міндовкілля сформувало перелік виданих ліцензій, видобуток по яких не розпочався упродовж останніх 10 років, і чекає на відновлення дозволу на здійснення перевірок.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].