Економіка Японії скоротилася перед митним шоком США
У I кварталі 2025 року ВВП країни знизився на 0,7%

Японська економіка вперше за рік показала спад, ще до того як основні мита адміністрації Трампа набули чинності.
Про це повідомляє агентство The Japan Times.
У І кварталі 2025 року ВВП країни знизився на 0,7% в річному обчисленні, що значно гірше за очікування економістів, які прогнозували спад на 0,3%.
Причиною, за даними агентства, стала слабка зовнішня торгівля та застій споживчих витрат. Уряд попереджає про загрозу технічної рецесії, яка може посилитися в наступному кварталі.
Попри негативні дані, єна залишилася стабільною – інвестори очікують, що Банк Японії відкладе підвищення ставок. Згідно з ринковими оцінками, ймовірність підвищення до липня знизилася до 12% проти 78% на початку квітня.
У агентстві розповіли, що ситуацію також ускладнює політичний контекст: прем'єр-міністр Сігеру Ісіба втрачає довіру виборців напередодні літніх виборів до верхньої палати парламенту. Уряд і надалі веде переговори із США, намагаючись уникнути нових мит. Але прогрес у торговельних домовленостях незначний.
Перші тарифи США були запроваджені в березні на сталь та алюміній, у квітні – на автомобілі. Також почала діяти ставка в 10% на японські товари, яка може зрости до 24%, якщо не буде укладено угоду.
Єдиною позитивною динамікою, за словами аналітиків, стали бізнес-інвестиції, які зросли на 1,4%. Проте аналітики сумніваються, що така тенденція збережеться надалі.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Nissan хоче скоротити майже половину своїх заводів. Компанія зменшить кількість виробничих заводів до 10 з 17 по всьому світу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].