Литва судитиметься з Білоруссю через міграційну кризу, спричинену режимом Лукашенка

Литва судитиметься з Білоруссю через міграційну кризу, спричинену режимом Лукашенка

Вимоги Литви містять повну компенсацію завданої шкоди й гарантії, що дії, які суперечать міжнародному праву, не повторяться

Литва судитиметься з Білоруссю через міграційну кризу, спричинену режимом Лукашенка
Фото: Getty Images

Литва подала позов у Міжнародний суд у Гаазі на Білорусь через кризу з мігрантами, спричинену режимом білоруського диктатора Олександра Лукашенка, та порушення міжнародного права.

Про це повідомляє агентство LRT, посилаючись на Міністерство закордонних справ Литви.

У позові йдеться про порушення зобов'язань за Протоколом Організації Об’єднаних Націй проти незаконного ввезення мігрантів сушею, морем і повітрям.

«З 2021 року Литва стикається з безпрецедентним зростанням потоку нелегальних мігрантів із Білорусі. Докази, зібрані установами Литви, підтверджують безпосередню причетність білоруського режиму до організації потоків мігрантів», – йдеться у заяві МЗС країни.

За даними агентства, про участь Мінська свідчить той факт, що білоруські державні підприємства збільшили кількість рейсів із Близького Сходу та інших регіонів, організували видавання віз і розміщення прибулих мігрантів.

Окрім того, після прибуття до Білорусі багато мігрантів супроводжувалися білоруськими силовиками до литовського кордону та змушені були перетинати його нелегально, часто в небезпечних для життя умовах.

За даними МЗС, білоруські прикордонні служби, попри неодноразові прохання, відмовилися співпрацювати з установами Литви, щоб зупинити незаконні перетини кордону.

«Литва розглядає ці дії як навмисну спробу білоруського режиму використати міграцію як засіб політичного тиску на Литву та Європейський Союз у відповідь на їхню підтримку білоруської демократії та санкцій за порушення прав людини», – йдеться в документі.

У агентстві зазначили, що вимоги Литви містять повну компенсацію завданої шкоди, включно з витратами на будівництво стіни, і гарантіями, що дії, які суперечать міжнародному праву, не повторяться.

За даними литовських прикордонників, від початку міграційної кризи вони запобігли 23 600 нелегальних в'їздів до країни з Білорусі. Одні й ті самі особи неодноразово намагаються незаконно перетнути кордон.

Довідково. У 2021 році білоруська влада організувала канали перекидання мігрантів із країни через кордон Європейського Союзу спершу до Литви, а потім до Польщі. Лукашенко визнав, що підтримка контрабанди нелегалів є відповіддю на санкції ЄС проти Білорусі, які своєю чергою стали наслідком фальсифікацій на президентських виборах 2020 року та репресій проти опозиції. Перекидання людей (найчастіше це мігранти з Ємену, Афганістану, Іраку та Сирії) через кордон здійснюється за активної допомоги білоруських прикордонних служб.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Білорусь побудує завод із виробництва безпілотників для росії. Завод може мати проєктну потужність «до 100 тисяч одиниць продукції на рік».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло