Фінляндія побудувала перші 35 км паркану на кордоні з росією
Всі 200 км паркану буде завершено до кінця 2026 року, стверджують в прикордонній службі

Фінляндія завершила будівництво перших 35 км паркану 4,5 м заввишки, який вона будує на своєму східному кордоні з росією, щоб зупинити потік мігрантів, повідомила в середу Фінська прикордонна служба, на яку посилається Reuters.
Фінляндія розпочала будівництво паркану, який зрештою охопить 200 км із загальних 1344 км довжини кордону, у відповідь на навалу мігрантів з боку російського кордону у 2023 році, яка, на її думку, була навмисно організована москвою.
«Головна мета паркану – контролювати велику масу людей, якщо вони намагаються в'їхати з росії до Фінляндії», – сказав Reuters заступник командувача Південно-Східно-Фінляндського прикордонного округу Антті Вірта.
Паркан складається з металевих стовпів заввишки 3,5 метра, увінчаних метровим рулоном колючого дроту, і оснащений камерами, датчиками, гучномовцями та освітленням. Його буде завершено до кінця 2026 року, повідомила Прикордонна служба.
Після десятиліть мирних відносин з росією Фінляндія два роки тому приєдналася до НАТО у відповідь на вторгнення росії в Україну, що спонукало москву погрожувати Гельсінкі заходами у відповідь.
Того ж року – у 2023 році – близько 1300 мігрантів з третіх країн, таких як Сирія та Сомалі, прибули через росію на фінський кордон, щоб просити притулку, доки Фінляндія не закрила всі вісім пунктів пропуску на невизначений термін, щоб покласти край цьому явищу.
рф заперечувала організацію потоків мігрантів. А російський уряд заявив, що глибоко шкодує про рішення Фінляндії закрити пункти пропуску на своєму кордоні, заявивши, що це відображає антиросійську позицію Гельсінкі.
Практично жодних нових мігрантів не прибуло після того, як Фінляндія закрила пункти пропуску в 2023 році, але Прикордонна служба прийняла рішення про будівництво паркану.
Європейський суд з прав людини звернувся до Фінляндії з проханням обґрунтувати безстрокове закриття кордону. Комісар Ради Європи з прав людини Майкл О'Флаерті минулого року попередив, що тимчасові обмеження Фінляндії щодо заяв про надання притулку «порушують міжнародні зобов’язання».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].