Україна пропонує ЄС взяти на себе ініціативу в санкціях проти росії через відмову США – Reuters

Україна пропонує ЄС взяти на себе ініціативу в санкціях проти росії через відмову США – Reuters

Одна з ключових пропозицій полягає в тому, щоб ЄС дозволив вилучати активи у осіб, що перебувають під санкціями, і передавати Україні

Україна пропонує ЄС взяти на себе ініціативу в санкціях проти росії через відмову США – Reuters
фото Офіційний сайт президента України

Наступного тижня Україна планує звернутися до Євросоюзу з проханням вжити рішучіших заходів для тиску на москву, включаючи арешт російських активів та запровадження санкцій проти покупців російської нафти.

Цей крок відбувається після того, як президент США Дональд Трамп вирішив поки що не впроваджувати санкції проти рф, пише Reuters  21 травня.

У раніше неопублікованому українському документі, отриманому Reuters, викладено 40 сторінок рекомендацій для ЄС прийняти більш незалежну стратегію щодо санкцій на тлі невизначеності щодо майбутньої участі США.

Одна з ключових пропозицій полягає в тому, щоб ЄС ухвалив законодавство, яке дозволить йому вилучати активи у осіб, що перебувають під санкціями, та спрямовувати ці кошти до України. Постраждалі особи потім зможуть вимагати компенсації від росії.

Україна також закликає європейців розширити сферу дії своїх санкцій, націлившись на компанії поза Євросоюзом, які використовують технології ЄС для допомоги росії.

Також пропонуються вторинні санкції проти покупців російської нафти – важливий крок, який може вплинути на такі країни, як Індія та Китай.

Ще одна рекомендація полягає в тому, щоб ЄС розглянути можливість використання голосування за правилом більшості щодо рішень щодо санкцій, щоб запобігти блокуванню нових заходів однією державою-членом (очевидно йдеться про Угорщину).

Європейська комісія ще не відповіла на запит про коментар.

Трамп після розмови з путіним повідомив європейським лідерам, що він не буде поки що вводити санкції проти росії, щоб не зашкодити «мирному процесу».

Попри позицію Вашингтона, ЄС та Велика Британія ввели додаткові санкції проти росії. Європейські лідери зараз обговорюють, як продовжувати тиск на москву, навіть без США.

За даними Reuters, український документ уникає критики США, що відображає обережний дипломатичний підхід президента Володимира Зеленського після напруженої зустрічі з Трампом на початку цього року. Тим не менш, у ньому висловлюються занепокоєння щодо зменшення участі США.

«Сьогодні на практиці Вашингтон припинив участь майже у всіх міжурядових платформах, зосереджених на санкціях та експортному контролі», – йдеться в документі. Також згадується розпуск американської цільової групи, що займалася забезпеченням виконання санкцій.

«Навпаки, це має каталізувати ЄС, щоб взяти на себе провідну роль у цій сфері», – йдеться в документі.

Українські посадовці стурбовані тим, що зменшення ролі США може вплинути на рішучість ЄС.

«Вихід Америки з ініціативи введення санкцій буде величезним ударом по єдності ЄС. Величезним», – сказав Reuters високопосадовець українського уряду.

Хоча ЄС не має такого ж глобального фінансового впливу, як США, – значною мірою через домінування долара в торгівлі, – аналітики вважають, що рішучі дії Європи все одно матимуть серйозний вплив.

«У Європи набагато більше карт, ніж можна подумати», – сказав Крейг Кеннеді, експерт з російської енергетики в Центрі Девіса Гарвардського університету.

Бекграунд. Як повідомила The New York Times, Трамп відмовляється запроваджувати санкції проти росії, оскільки це вплине на бізнес із москвою.

Після розмови з путіним Трамп написав, що мирна угода буде «величезною можливістю для росії створити величезну кількість робочих місць і багатства».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло