Сенат США дає росії «кілька днів», щоб вона почала «добросовісні» переговори
Якщо цього не станеться, сенатори обіцяють пустити в хід «нищівні» санкції, які зачеплять в тому числі Китай

Американський законопроект про «нищівні» санкції проти росії піде в хід, якщо найближчим часом кремль не розпочне «добросовісні» переговори про мир з Україною.
Про це заявили автори документа сенатори Ліндсі Грем та Річард Блюменталь.
Вони послалися на слова держсекретаря Марко Рубіо, що росія погодилася протягом кількох днів представити свої умови припинення вогню.
«Ці умови будуть красномовно свідчити про те, наскільки росія серйозна у своїх намірах досягти миру. Ми підозрюємо, що все буде, як і раніше. Якщо так, росія може очікувати на рішучі дії з боку Сенату США», – йдеться у заяві конгресменів.
Республіканець Грем і демократ Блюменталь зазначили, що їхній законопроект підтримали вже понад 80 зі 100 сенаторів від обох партій.
За їхніми словами, члени верхньої палати Конгресу все більше переконуються в тому, що путін «грає в ігри» і не хоче закінчення війни.
Документ передбачає запровадження 500%-го мита для країн-покупців нафти, газу та урану з росії, а також санкції проти її фінансового сектору.
«Наш закон ізолює росію, помістивши її на торговий острів і накладе жорсткі мита на інші країни, які підтримують її звірства. Одним із головних пріоритетів закону є притягнення Китаю до відповідальності за підтримку військової машини путіна шляхом купівлі дешевої російської нафти у тіньового флоту», – зазначили сенатори.
Вони підкреслили, що без економічної співпраці з Китаєм кремль не зміг би продовжувати війну.
Президент Дональд Трамп після розмови з путіним 19 травня не зміг переконати його припинити вогонь в Україні. Він заявив, що москва та Київ «негайно розпочнуть переговори», що викликало подив у союзників, тому що зустріч делегацій обох країн уже відбулася 16 травня у Стамбулі та закінчилася нічим.
Трамп також відмовився вводити санкції проти росії, на які розраховували Україна та її європейські союзники. Трамп пояснив це небажанням «зробити гірше», зазначивши, що він все ще бачить шанс на прогрес у питанні припинення війни.
Як повідомила The New York Times, Трамп відмовляється запроваджувати санкції проти росії, оскільки це вплине на бізнес із москвою.
Нагадаємо, 20 травня Велика Британія та країни ЄС розширили санкції проти росії.
Як повідомлялося, сенат США готує «нищівний» 500% тариф для покупців російських нафти й газу. Сенатори Грем і Блюменталь вже внесли відповідний закон, який зібрав 81 голос підтримки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].