Сервер NASA зафіксував пожежу на об’єкті «роснефти» в Рязані після атаки українських дронів
За даними телеграм-каналів, в районі нафтозаводу збили щонайменше п'ять дронів

Американська система моніторингу пожеж FIRMS, розроблена NASA, зафіксувала загоряння на території Рязанського нафтопереробного заводу «Роснефти» після атаки українських безпілотників.
Джерело. Про це повідомляє телеграм-канал Astra.
Канал опублікував супутникові знімки FIRMS, на яких, як стверджується, зафіксовано загоряння на території підприємства.
Перед пожежею Рязань атакували безпілотники. За даними Mash, в районі нафтозаводу збили щонайменше п'ять дронів. О 17:44 у регіоні було оголошено загрозу атаки БПЛА, повідомив місцевий канал оповіщень.
«Влада попросила мешканців не розповсюджувати в мережі інформацію про «об'єкти атаки», – йдеться в повідомленні.
Рязанський НПЗ входить до п'ятірки найбільших нафтопереробних підприємств росії. Він забезпечує паливом зокрема й Московський регіон.
Це не перша атака на завод: у лютому після удару безпілотника на підприємстві виникла пожежа. Внаслідок цього НПЗ був змушений зупинити переробку нафти.
За оцінками Reuters, лише у 2025 році росія втратила не менше 10% своїх нафтопереробних потужностей внаслідок атак на заводи.
Роком раніше, у 2024-му, удари дронів та труднощі з ремонтом обладнання призвели до зниження обсягів переробки до мінімального рівня за останні 12 років – 267 млн тонн. Експорт нафтопродуктів при цьому скоротився на 9%, склавши 113,7 млн тонн.
Відповіддю російської влади стало засекречення статистичних даних щодо випуску бензину і дизельного палива.
За інформацією Reuters, до лютого 2025 року обсяг потужностей НПЗ, які зупинилися, зріс до 3,5 млн тонн проти 2,3 млн тонн у січні. Зростання пояснюється, зокрема, аварійними зупинками низки заводів – у Рязані, Саратові, Сизрані та Волгограді – після ударів БПЛА.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].