Бюджет Мінсоцполітики другий за величиною після Міноборони — Жолнович
Він складає 420 млрд грн, міністерство застосовує капітал для різних програм

Мінсоцполітики має другий за розміром в Україні бюджет після Міноборони – він складає 420 млрд грн.
Про це повідомляє міністерка соціальної політики Оксана Жолнович на саміті International Invest Summit: Jazz Business 2025.
Міністерство застосовує капітал для різних програм. Одна з них – демографічна стратегія. Вона спрямована на різні вікові категорії. Жолнович зазначила, що Уряд хоче створити соціальні садки для дітей, які можуть бути створені на різних підприємствах. Це допоможе жінкам продовжувати працювати і забезпечить догляд за дітьми.
«Є ще багато сервісів, наприклад, для дітей з інвалідністю, денний догляд і розвиток, для тих, хто ніколи не виходили зі свого будинку і були відповідальні за батьків. Також Уряд підтримує зайнятості для людей пенсійного і передпенсійного віку», – повідомляє міністерка.
Також Жолнович зазначила, що з січня наступного року будуть доступні 2 види нових соціальних підприємств. Це підприємства з трудової інтеграції, яким буде допомагати держава за умови, що бізнес прийматиме на роботу людей з інвалідністю.
«До кінця року всі соціальні установи, які були по суті єдиними надавачами послуг для людей з інвалідністю, будуть перетворені в підприємства і товариства», – заявила Жолнович.
Міністерка розповіла, що відтепер ринок соцпослуг буде відкритий для недержавних надавачів. Станом на зараз, 80% контрактів Мінсоцполітики про надання послуг закуповується у громадських організацій та ФОПів. Усі надавачі соціальних послуг звільняються від сплати ПДФО.
Також Мінсоцполітики створив «Центри життєстійкості». Це місця, де надаються послуги раннього втручання і підтримки для тих родин, в кого народилась дитина з інвалідністю, послуги тимчасового відпочинку для людей з інвалідністю, проживання для внутрішньопереміщених осіб. Жолнович закликала бізнес долучатись до ініціативи та створювати в своїх громадах «Центри життєстійкості».
«Ви як бізнес можете долучитися, щоби облаштувати такий центр в вашій громаді, адже їх лише 300, а громад у нас 1500», – підсумувала Міністерка.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що «війна – це той ризик, з яким доведеться жити десятиліттями», – юрист. Окрім цього, Сергій Матвіїв назвав ще декілька факторів впливу на бізнес – ненадійні партнери, корупція та поява криміналітету.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].