BlackRock більше не шукає інвесторів для відновлення України – Bloomberg

BlackRock більше не шукає інвесторів для відновлення України – Bloomberg

Це сталося через нестачу інтересу та зростаючу невизначеність щодо майбутнього України

BlackRock більше не шукає інвесторів для відновлення України – Bloomberg
Фото: Getty Images

Американська корпорація BlackRock Inc. припинила пошук інвесторів для багатомільярдного Фонду відновлення України на початку 2025 року після перемоги Дональда Трампа на виборах у США.

Про це повідомляє агентство Bloomberg.

У агентстві розповіли, що цей фонд планували презентувати на Конференції з відновлення України в Римі наступного тижня. Він уже майже отримав початкову підтримку від структур, які фінансуються урядами Німеччини, Італії та Польщі.

Проте, у січні BlackRock призупинив перемовини з інституційними інвесторами через нестачу інтересу та зростаючу невизначеність щодо майбутнього України.

Минулого року заступник голови BlackRock Філіпп Хільдебранд зазначив, що фонд мав забезпечити щонайменше $500 млн від країн, банків розвитку та донорів, а також $2 млрд від приватних інвесторів. За оцінками Світового банку та інших організацій, загальна вартість відновлення України після повномасштабного вторгнення росії може перевищувати $500 млрд.

Представник BlackRock підтвердив, що компанія завершила свою безкоштовну консультаційну роботу над Фондом відновлення України у 2024 році та наразі не виконує жодного активного мандату з українським урядом.

За словами аналітиків, презентацію фонду планували провести 10-11 липня в Італії, під час Конференції з відновлення України, на яку мають приїхати прем’єрка Італії Джорджія Мелоні та Володимир Зеленський. Проте, точні строки офіційно не оголошували.

Відомо, що у Франції наразі працюють над альтернативною ініціативою, яка має замінити скасований фонд BlackRock. Проте, за даними агентства, без підтримки США ефективність нового плану під питанням.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Україна має всі передумови стати платформою оншорингу та ніаршорингу для Європи. Виробництва з Китаю та Близького Сходу можуть в майбутньому перенести до Києва.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло