Китай виступає проти ініціативи Трампа запровадити тарифи проти торговельних партнерів росії
Пекін залишається найбільшим торговельним партнером росії, а річний обсяг торгівлі між ними сягає майже $240 млрд

Китай розкритикував пропозицію президента США Дональда Трампа запровадити тарифи проти торговельних партнерів росії, якщо війна в Україні не буде припинена протягом 50 днів.
Ця пропозиція, яка має на меті чинити тиск на росію, спрямована проти країн, які все ще ведуть бізнес з кремлем, викликала різкий опір Пекіна.
Лінь Цзянь, речник МЗС Китаю, заявив, що Китай «рішуче виступає проти всіх незаконних односторонніх санкцій», його цитує DW.
Він також зазначив: «У тарифній війні немає переможців, і примус і тиск не вирішать жодних проблем».
Лінь підтвердив давню позицію Китаю щодо українського конфлікту, заявивши:
«Ми завжди вважали, що діалог і переговори є єдиним життєздатним рішенням української кризи».
За даними брюссельського аналітичного центру Bruegel, Китай залишається найбільшим торговельним партнером росії, а річний обсяг торгівлі між москвою та Пекіном сягає майже $240 млрд.
На Китай припадає приблизно 48% загального торговельного обороту росії. Після Китаю Євросоюз, ймовірно, є другим за величиною торговельним партнером росії, обсяги торгівлі якого, за оцінками, сягають 14% від загального обсягу торгівлі рф.
Індія посідає третє місце з обсягом торгівлі з росією у $68 млрд, а Туреччина посідає четверте місце.
14 липня 2025 року під час зустрічі з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте в Білому домі Трамп оголосив про свій намір запровадити 100-ві тарифи на російських торговельних партнерів, якщо протягом 50 днів не буде досягнуто мирної угоди.
Трамп висловив розчарування путіним, заявивши: «Я розчарований ним, оскільки, незважаючи на наші переговори, ракети все ще летять по Києву та вбивають людей. Це має припинитися».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].