НАБУ і САП завершили слідство щодо Коломойського

НАБУ і САП завершили слідство щодо Коломойського

Це четвертий епізод у справі про розкрадання грошей ПриватБанку

НАБУ і САП завершили слідство щодо Коломойського
Фото: УНІАН

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) завершили слідство щодо колишнього кінцевого бенефіціарного власника ПАТ КБ «ПриватБанк» Ігоря Коломойського та відкрили матеріали справи. Його та ще п’ятьох членів організованої ним групи підозрюють у заволодінні коштами банку на суму понад 9,2 млрд грн.

Про це повідомила пресслужба НАБУ.

Слідство встановило, що у січні-березні 2015 року власник банку, який тоді очолював Дніпропетровську облдержадміністрацію, розробив план заволодіння коштами ПриватБанку. Для цього банк штучно зобов’язали виплатити підконтрольній офшорній фірмі понад 9,2 млрд грн під приводом нібито зворотного викупу власних облігацій за завищеною вартістю.

Надалі частину суму у розмірі понад 446 млн грн для легалізації перерахували на рахунки трьох пов’язаних юридичних осіб під виглядом операцій з купівлі-продажу цінних паперів, а згодом – на рахунки ще двох. Врешті-решт кошти надійшли на особовий рахунок Коломойського – їх він вніс до статутного капіталу ПриватБанку, як того вимагав Нацбанк.

Підозрювані у справі:

  • колишній кінцевий бенефіціарний власник ПриватБанку, організатор групи;
  • колишній голова правління ПриватБанку;
  • колишній заступник керівника напрямку – директор Департаменту міжбанківського дилінгу банку, який одночасно був довіреним представником компанії-нерезидента, пов’язаної з ПриватБанком;
  • ексзаступниця голови правління ПриватБанку – директорка казначейства;
  • ексначальниця Департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства ПриватБанку;
  • ексзаступниця керівника Департаменту з обслуговування рахунків ЛОРО банків-кореспондентів, нерезидентів головного офісу ПриватБанку. 

Дії фігурантів кваліфікували за трьома статтями Кримінального кодексу – привласнення майна, відмивання грошей і службове підроблення.

Цей епізод є четвертим у справі заволодіння коштами ПриватБанку. У вересні 2023 року обвинувальний акт за трьома попередніми епізодами скерували до суду.

У лютому 2021 року НАБУ і САП повідомили експосадовцям банку про підозру у розтраті понад 136 млн грн через схему страхових виплат. Вже за місяць підозри оновили новим епізодом, додавши розтрату майже $315 млн (близько 8,2 млрд грн) через акредитивну схему. А у вересні 2022 року додалася підозра у розтраті 85,2 млн грн.

Справа ПриватБанку є однією з наймасштабніших в історії антикорупційних органів, зазначили в НАБУ.


Нагадаємо, у 2025 році Коломойський знову оскаржував націоналізацію ПриватБанку в суді. 26 лютого Верховний суд підтвердив неможливість повернення державного ПриватБанку колишнім власникам. Ця постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло