Плани Китаю вивести на орбіту сузір’я інтернет-супутників для конкуренції зі Starlink зазнали невдачі
Причиною затримок стала гостра нестача ракет для виведення супутників у космос

Китаю не вдається реалізувати свою програму з виведення на орбіту «мегасузір'я» супутників зв'язку, щоб конкурувати зі Starlink від SpaceX, пише South China Morning Post.
Через серйозні затримки на низьку навколоземну орбіту запущено лише 90 супутників для широкосмугової мережі «Цяньфань», також відомої як «Сузір'я тисячі вітрил», що значно менше за мету проєкту – 648 супутників до кінця цього року.
Причиною затримок стала гостра нестача ракет для виведення супутників у космос.
Китай поки що не має еквівалента багаторазової ракети Falcon 9 від SpaceX. Falcon 9 запускає 24 супутника Starlink за один політ, літаючи до двох разів на тиждень, і є основою швидкого розгортання мережі SpaceX.
Китайська компанія Shanghai Yuanxin Satellite Technology планує розгорнути понад 15 тис. супутників до 2030 року для забезпечення прямого доступу до інтернету безпосередньо з телефонів по всьому світу. Щоб не відставати від графіка, фірма мала б запускати понад 30 супутників на місяць для досягнення цільових показників: 648 супутників до кінця 2025 року для регіонального покриття та 1296 – через два роки для глобального зв'язку.
Китайські супутники зазвичай запускаються партіями по 18 екземплярів, і для досягнення мети «Цяньфань» потрібно було б використати майже половину всіх річних ракетних запусків Китаю, що наразі є практично неможливим.
«Особисто я очікую, що цей дефіцит триватиме ще як мінімум десятиліття», – зазначив анонімно один із китайських інженерів.
Крім нестачі ракет, низка супутників «Цяньфань» зіткнулася з технічними проблемами і не змогла досягти наміченої орбіти. За останніми даними ВПС США, 17 із 90 розгорнутих супутників «Цяньфань» ще не досягли цільової висоти 1070 км, а деякі перебувають на орбіті 800 км.
З 90 наявними супутниками «Цяньфань» посідає третє місце серед найбільших широкосмугових угруповань супутників на низькій навколоземній орбіті після Starlink та OneWeb.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].