The Telegraph: Трамп змінив свою думку щодо України під впливом Келлога й після дзвінка Сікорського
Міністр МЗС Польщі вимагав відновити постачання зброї Україні після того, як російський обстріл пошкодив польське консульство

У публікації британського видання The Telegraph стверджується, що розворот президента США Дональда Трампа в бік України стався після того, як міністр МЗС Польщі Радослав Сікорський провів відверту розмову зі спецпредставником по Україні Кітом Келлогом, який доніс цю позицію до глави Білого дому.
«Рано вранці 4 липня телефон генерала Кіта Келлога освітився дзвінком із Польщі. На іншому кінці дроту був Радослав Сікорський, міністр закордонних справ Польщі, який зробив, можливо, один із найважливіших кроків стосовно російського вторгнення в Україну. Вночі польське консульство в центрі Києва було пошкоджено внаслідок обстрілу російськими ракетами та безпілотниками.
«путін насміхається з ваших мирних зусиль», – сказав Сікорський генералу Келлогу.
«Будь ласка, відновіть постачання зенітних боєприпасів до України», – описує The Telegraph розмову між політиками.
Невдовзі після розмови з Келлогом Трамп особисто віддав наказ Пентагону розблокувати заморожені поставки ракет до систем Patriot, а також зв'язатися з міністром оборони Пітом Гегсетом. Саме він без погодження з Білим домом зупинив військову допомогу Україні, що викликало здивування й засудження навіть серед союзників Трампа, таких, як держсекретар Марко Рубіо.
У розмові з президентом Володимиром Зеленським того ж дня Трамп пообіцяв надати Україні підтримку у сфері протиповітряної оборони.
Як зазначає видання, цей сигнал став переломним – у Вашингтоні його розцінили як визнання необхідності посилення ролі США в конфлікті задля досягнення мирної угоди.
Протягом дев’яти днів Трамп, за підтримки союзників у НАТО, оголосив про новий пакет допомоги на суму $10 млрд. За сприяння канцлера Німеччини Фрідріха Мерца та генсека НАТО Марка Рютте, домовленості включали закупівлю й перекидання до України нових систем Patriot, частину з яких оплатили Німеччина та Норвегія.
Наголошується, що для цього було перенаправлено партію систем, які раніше призначалися Швейцарії. Берн погодився з перенесенням строків власного замовлення на користь України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].