The Telegraph: Трамп змінив свою думку щодо України під впливом Келлога й після дзвінка Сікорського

The Telegraph: Трамп змінив свою думку щодо України під впливом Келлога й після дзвінка Сікорського

Міністр МЗС Польщі вимагав відновити постачання зброї Україні після того, як російський обстріл пошкодив польське консульство

The Telegraph: Трамп змінив свою думку щодо України під впливом Келлога й після дзвінка Сікорського
фото DR

У публікації британського видання The Telegraph стверджується, що розворот президента США Дональда Трампа в бік України стався після того, як міністр МЗС Польщі Радослав Сікорський провів відверту розмову зі спецпредставником по Україні Кітом Келлогом, який доніс цю позицію до глави Білого дому.

«Рано вранці 4 липня телефон генерала Кіта Келлога освітився дзвінком із Польщі. На іншому кінці дроту був Радослав Сікорський, міністр закордонних справ Польщі, який зробив, можливо, один із найважливіших кроків стосовно російського вторгнення в Україну. Вночі польське консульство в центрі Києва було пошкоджено внаслідок обстрілу російськими ракетами та безпілотниками.

«путін насміхається з ваших мирних зусиль», – сказав Сікорський генералу Келлогу.

«Будь ласка, відновіть постачання зенітних боєприпасів до України», – описує The Telegraph розмову між політиками.

Невдовзі після розмови з Келлогом Трамп особисто віддав наказ Пентагону розблокувати заморожені поставки ракет до систем Patriot, а також зв'язатися з міністром оборони Пітом Гегсетом. Саме він без погодження з Білим домом зупинив військову допомогу Україні, що викликало здивування й засудження навіть серед союзників Трампа, таких, як держсекретар Марко Рубіо.

У розмові з президентом Володимиром Зеленським того ж дня Трамп пообіцяв надати Україні підтримку у сфері протиповітряної оборони.

Як зазначає видання, цей сигнал став переломним – у Вашингтоні його розцінили як визнання необхідності посилення ролі США в конфлікті задля досягнення мирної угоди.

Протягом дев’яти днів Трамп, за підтримки союзників у НАТО, оголосив про новий пакет допомоги на суму $10 млрд. За сприяння канцлера Німеччини Фрідріха Мерца та генсека НАТО Марка Рютте, домовленості включали закупівлю й перекидання до України нових систем Patriot, частину з яких оплатили Німеччина та Норвегія.

Наголошується, що для цього було перенаправлено партію систем, які раніше призначалися Швейцарії. Берн погодився з перенесенням строків власного замовлення на користь України.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло