Німеччина надсилає Україні восьму систему ППО IRIS-T – посол Макеєв
«Сім систем уже прибули, а восьма вже в дорозі», – сказав він

Берлін готується надіслати Україні свою восьму систему протиповітряної оборони IRIS-T, заявив 24 липня посол України в Німеччині Олексій Макеєв.
«Сім систем уже прибули, а восьма вже в дорозі», – сказав він у коментарях «Інтерфакс-Україна».
Торік Берлін розпочав ініціативу щодо посилення ППО України та став одним із провідних постачальників систем для України, зобов’язавшись у вересні надіслати загалом 17 систем IRIS-T.
На той час тодішній канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Україна вже має сім таких систем, які були використані для збиття понад 250 російських ракет і безпілотників.
IRIS-T є невіддільною частиною багатошарової системи протиповітряної оборони України, яка складається з кількох різних систем, більшість із яких постачають західні союзники.
Система малої дальності може вразити ціль на відстані 12 км та на висоті до 8 км, тоді як система середньої дальності може досягати цілей на відстані 40 км та на висоті 20 км, пише Kyiv Independent.
Пускові установки IRIS-T, які можуть нести вісім ракет, є портативними та можуть транспортуватися на гусеничних платформах або вантажівках німецького виробника Diehl Defense.
«Однією з переваг IRIS-T є її мобільність, що поліпшує живучість», – прокоментував Kyiv Independent Фабіан Гоффманн, науковий співробітник Університету Осло, який спеціалізується на ракетних технологіях.
Ракети, які можуть досягати швидкості близько 3 Махів (1020 м/сек), запускаються вертикально, а це означає, що безпосередньо над системою немає сліпих зон.
Ракета-перехоплювач IRIS-T також здатна виявляти теплові пастки, якими росія оснастила деякі крилаті ракети, щоб ускладнити їх перехоплення.
Гоффманн звернув увагу на радіолокаційну установку повітряного спостереження TRML 4D, яка добре працює на низькій висоті.
«Якщо ви скануєте щось на зразок крилатих ракет або дронів, які летять досить близько до землі, на шляху будуть дерева, гори, багато будівель, і вам доведеться відфільтрувати їх, щоб розрізнити фактичну загрозу», – сказав Гоффманн.
За словами експертів, система німецького виробництва оптимізована для захисту від дозвукових цілей, що літають низко, та цілей із низьким радарним перетином, таких, як крилаті ракети, але вона не здатна перехоплювати балістичні ракети.
Балістичні ракети, як-от російські «Іскандер М» або «Кинжал», підлітають із великої висоти – до 50 км та 20 км відповідно, а потім спускаються з високою швидкістю, до 3200 км/год.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].