Трамп пообіцяв Зеленському та європейським лідерам не обговорювати з путіним питання територій
Президент США заявив, що йде на зустріч з путіним із метою досягти припинення вогню в Україні

Президент Дональд Трамп під час телефонної розмови в середу, 13 серпня, заявив європейським лідерам, що не має наміру обговорювати будь-які можливі територіальні поступки на зустрічі з путіним на Алясці цього тижня.
Про це пише NBC News із посиланням на двох європейських чиновників і ще трьох осіб, поінформованих про розмову.
За словами джерел, Трамп під час розмови, у якій також брав участь президент України Володимир Зеленський, заявив, що він їде на зустріч з путіним з метою досягти припинення вогню в Україні.
Трамп та європейські лідери погодилися, що до початку мирних переговорів в Україні має бути запроваджено припинення вогню, повідомили джерела.
Вони додали, що після розмови в деяких європейських лідерів склалося враження, що Трамп не налаштований оптимістично щодо результатів своєї зустрічі з путіним.
При цьому неназваний чиновник, який раніше працював в адміністрації президента США, у розмові з CNN наголосив, що Трамп «хоче тримати союзників на своєму боці», а на зустрічі з російським президентом «може статися все, що завгодно».
На онлайн-конференції також обговорювалося запровадження нових обмежень проти росії та вторинних санкцій проти торгових партнерів москви, якщо переговори Трампа й путіна «пройдуть не так гладко».
Але глава Білого дому не став давати жодних обіцянок із цього приводу, пише NBC.
Напередодні Трамп пригрозив «дуже серйозними наслідками», якщо путін не погодиться на припинення вогню під час переговорів із ним. Американський лідер додав, що якщо він «не отримає необхідних відповідей» від путіна, то наступна зустріч не відбудеться.
Якщо ж зустріч буде успішною, глава Білого дому анонсував тристоронню зустріч за участю його, путіна та Зеленського, яка може відбутися вже наступного тижня.
У відповідь на запит про коментар прессекретарка Білого дому Керолайн Лівітт заявила: «Білий дім не обговорює деталі приватних дипломатичних розмов президента. Однак президент Трамп чітко дав зрозуміти, що хоче покласти край цій війні та зупинити вбивства, і п’ятнична зустріч із президентом путіним стане важливим моментом у цьому процесі».
До цього Трамп заявляв, що мирна угода щодо України включатиме «деякий обмін територіями», і Зеленському «доведеться готуватися щось підписати».
Бекграунд. Раніше Білий дім заявив, що саміт Трампа й путіна на Алясці буде «вправою на прослуховування». Сам Трамп назвав переговори «пробною зустріччю» для оцінки готовності росії до миру.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].