Норвегія виділила Україні майже $100 млн на підготовку до зими
Із 2022 року Осло надало на закупівлі газу для України 4,6 млрд норвезьких крон

Уряд Норвегії виділив Україні 1 млрд норвезьких крон ($98,3 млн) на закупівлю природного газу для проходження опалювального сезону.
Про це йдеться на сайті відомства.
Нова допомога є доповненням до попередньої суми в розмірі 1 млрд норвезьких крон, виділеної на імпорт газу в березні 2025 року.
«Ми беремо на себе свою частку відповідальності за підтримку України у критичний час. В енергетичній сфері ми вже давно є важливим партнером для України. Ми й надалі будемо ним залишатися», – зазначив міністр закордонних справ Еспен Барт Ейде.
Кошти виділяються у межах норвезької програми підтримки України Nansen. Як і раніше, гроші надходитимуть через Європейський банк реконструкції та розвитку, а отримувачем буде державна газова компанія НАК «Нафтогаз».
Із 2022 року Норвегія загалом виділила Україні 4,6 млрд норвезьких крон на закупівлю газу.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що «Нафтогаз» та ЄБРР підписали угоду на відновлюваний кредит у розмірі 500 млн євро.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].