Мерц спростував слова фон дер Ляєн про розгортання іноземних військ в Україні

Мерц спростував слова фон дер Ляєн про розгортання іноземних військ в Україні

Канцлер Німеччини заявив, що ЄС не несе відповідальності за рішення щодо військової підтримки Києва

Мерц спростував слова фон дер Ляєн про розгортання іноземних військ в Україні
Фото: Getty Images

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц розкритикував заяву президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн про гарантії безпеки для України, зокрема щодо розгортання іноземного контингенту.

Про це повідомляє агентство Sat.1, посилаючись на слова Фрідріха Мерца. 

Він заявив, що Європейський Союз не несе відповідальності за рішення щодо військової підтримки Києва.

«Військова підтримка України – це питання членів так званої Коаліції охочих, – наголосив Мерц, коментуючи заяву очільниці Єврокомісії.

Посадовець чітко дав зрозуміти, що конкретних планів щодо розгортання військ в Україні не існує – «принаймні в Німеччині».

Канцлер Німеччини наголосив, що довгострокові гарантії безпеки можуть бути визначені лише після припинення вогню або укладення мирної угоди. Навіть тоді він матиме «значні застереження» щодо розгортання німецьких військ. Політик наголосив, що це має бути схвалено парламентом країни.

За його словами, рішення також залежатиме від характеру угоди з росією.

«Ще залишається багато перешкод, які потрібно подолати, можливо, протягом тривалого часу», – резюмував Мерц.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Мерц запропонує Женеву для переговорів України та рф. З пропозицією щодо саміту у Швейцарії німецький канцлер виступить на зустрічі «Коаліції охочих» 4 вересня.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло