Майбутній чеський прем’єр Бабіш відмовив у державному фінансуванні військової допомоги Україні
При цьому він зазначив, що приватні компанії можуть продавати Києву зброю «без проблем»

Андрєй Бабіш, лідер партії ANO, яка перемогла на нещодавніх парламентських виборах у Чехії, оголосив, що якщо його політична сила сформує новий уряд, вона не виділятиме кошти з державного бюджету на військову допомогу Україні.
Джерело. Про це 8 жовтня повідомило ČTK.
Виступаючи на прес-конференції, Бабіш прокоментував міжнародну ініціативу Чехії щодо постачання артилерійських снарядів Україні, назвавши її прийнятною, але стверджуючи, що вона мала бути організована «безпосередньо державами-членами НАТО» та проведена прозоро.
Він стверджував, що приватна структура отримала від проекту «десятки мільярдів», не уточнюючи, яка саме компанія.
«Якщо ми будемо в уряді, ми скажемо: чеські збройові компанії, ви хочете експортувати зброю до України? Без проблем», – сказав Бабіш.
Лідер партії також наголосив, що Чехія вносить «60 мільярдів до бюджету Європейського Союзу», що, зазначив він, підтримує Україну.
«Ми не дамо жодної крони з державного бюджету на озброєння для України. У нас немає грошей для Чехії. Я думаю, що ми вже допомогли Україні безпосередньо, і відтепер допомога має йти через ЄС», – заявив він.
Напередодні стало відомо, що партія Бабіша ANO не планує скасовувати знакову ініціативу країни щодо пошуку боєприпасів для України.
Бабіш назвав ініціативу «загалом гарною ідеєю», але сказав, що її слід переглянути та потенційно передати під нагляд НАТО.
Партія Бабіша внесла в парламент пропозицію про ревізію чеської допомоги Україні.
Раніше президент Чехії Петр Павел попередив, що припинення ініціативи Чехії щодо боєприпасів для України послабить як оборону Києва від росії, так і власні національні інтереси Чехії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].