США запропонують Україні вступити в Євросоюз вже у 2027 році – WP
Не факт, що всі країни ЄС погодяться на прискорений вступ України, зазначає видання
У «мирному пакеті», запропонованому США як частина переговорів щодо закінчення війни в Україні, передбачено, що Україна могла б приєднатися до Європейського Союзу вже у 2027 році.
Джерело. Про це пише The Washington Post.
За задумом авторів пропозиції, крім прискореного шляху до ЄС, передбачено «гарантії безпеки на зразок статті 5 НАТО» – тобто США (або міжнародна коаліція за участю США) повинні дати гарантії, що Україна буде захищена, якщо росія порушить умови мирного договору.
Пакет також включає план економічної відбудови країни після війни, з великими інвестиціями з США та Європи, що має допомогти Україні «стати справді європейською» державою з сучасними економічними стандартами та реформованими державними підприємствами.
Що стосується безпекових гарантій, то США пропонують не просто меморандум, а формат, близький до колективної безпеки – зобов’язання, які могли б стримати російську агресію у майбутньому.
При цьому згідно з планом відбудови – із залученням американських інвестицій – також можуть використовуватися заморожені російські активи.
«Швидке» членство в ЄС уже в 2027 році мало б стати для України стимулом до боротьби з корупцією, реформ і модернізації, особливо державних підприємств.
Водночас сама ідея «швидкого» вступу до ЄС викликає сумніви серед деяких країн-членів блоку: вони побоюються, що Україна не встигне виконати всі критерії – зокрема щодо інституцій, корупції, стабільності, реформ, пише The Washington Post.
Не факт, що всі країни ЄС погодяться на прискорений вступ України – існує опір, особливо з боку тих, хто побоюється додаткових економічних труднощів.
Крім того, угода може зіштовхнутися з внутрішнім спротивом в Україні – як серед політиків, так і серед суспільства, надто якщо вона передбачатиме компроміси на користь росії навіть в обмін на членство в ЄС.
Бекграунд. Як ми писали, європейські чиновники зазначають, що розмови з американцями про гарантії безпеки для України чи застосування статті 5 НАТО стали «незручними».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].














