У Словаччині через 36 років відновили завод BMP-1 – перші поставки можуть піти Україні
Найбільш імовірний формат постачання — це готові шасі без верху, щоб Україна могла встановити власні бойові модулі
У Словаччині після понад 36-річної перерви відновили виробництво корпусів для бойових машин піхоти BMP-1, і західні аналітики пов’язують цей проєкт саме із потребами України, яка потребує доступної бронетехніки.
Джерело. Про це пише United24 Media.
Словенська компанія STV Group відновила роботу заводу в місті Дубніца над Вагом, де ще за часів Холодної війни випускали модифікації BMP-1.
Хоч видно, що форма і силует корпусів дуже нагадують радянські BMP-1, це фактично нова машина. Корпуси виготовляють з сучасної броньової сталі, яка дає кращий захист, ніж у оригінальних зразків. Конструкцію повністю переробили цифровим методом, створивши нову документацію та технологічні лінії.
Зазначається, що вже випущено прототип, який пройшов мобільні випробування.
Це не просто реставрація старих машин – йдеться про масове виробництво нових корпусів для бронемашин, яке планують розгорнути у 2026–2027 роках із потужністю до 100 одиниць на рік.
Офіційно замовник невідомий – про це мовчить і STV Group, і словацькі чиновники. Проте аналітики вважають, що саме Україна найімовірніший клієнт цього контракту, бо саме Київ експлуатує та модернізує BMP-1, має відповідні навчання для екіпажів і потребує недорогих бойових машин.
Інші потенційні покупці (країни Африки чи Азії) зазвичай замовляють повністю зібрані БМП, а не лише корпуси.
Найбільш імовірний формат постачання – це готові шасі без башт, щоб Україна могла встановити власні бойові модулі (наприклад, «Спис», «Шквал», «Штурм», «Стилет» чи «Парус»), які вже стоять або виробляються в Україні.
Головний сенс відновленої лінії – швидке, відносно недороге і масштабоване рішення для заповнення потреб сьогодні, поки тривале виробництво нових сучасних платформ затягується.
Найреальніший сценарій того, як Словаччина працюватиме з Україною – Словаччина постачатиме тільки шасі або корпуси BMP-1 стандартизовані під НАТО, а Україна встановлюватиме власні бойові модулі (керовані ракети, артилерія, протидрони тощо).
Бекграунд. Нагадаємо, кілька днів тому прем’єр-міністр Роберт Фіцо заявив, що Словаччина блокуватиме фінансування військових потреб України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].














