Всі пункти незламності зобов’язані мати енергонезалежний інтернет – Мінцифри
Так, пункти незламності матимуть або оптоволоконний інтернет хPON, який працює без світла до 72 годин, або супутниковий зв’язок Starlink
Уряд змінює правила роботи «Пунктів незламності» – тепер кожен пункт зобов’язаний мати енергонезалежний інтернет через технологію xPON або термінали Starlink.
Про це повідомили в Мінцифри.
Енергонезалежний інтернет має гарантувати, що, попри відключення світла, українці зможуть зателефонувати рідним, скористатися держпослугами й отримувати важливі новини від ДСНС.
«Складна ситуація зі світлом в Одесі підтвердила: під час знеструмлень людям критично потрібен доступ до мережі, але в пунктах він є не завжди. Коли зв’язок зникає, держава часто дізнається про це зі скарг у соцмережах, а не із системи», – пояснили в міністерстві.
Тепер «Пункти незламності» матимуть або оптоволоконний інтернет хPON (який працює без світла до 72 годин), або супутниковий зв’язок Starlink (працює там, де немає кабельних мереж).
Кожна точка матиме свою цифрову адресу. Це дозволить автоматично перевіряти роботу мережі в конкретному пункті.
«Якщо зв’язок зникне – ми миттєво це побачимо і зреагуємо, перш ніж ви прийдете до пункту», – запевнили в Мінцифри.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що надзвичайна ситуація, що виникла внаслідок масованої атаки ворога по енергетичній інфраструктурі Одещини, набула статусу надзвичайної ситуації державного рівня.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].














