Зеленський запросив Фіцо до України для обговорення всіх питань

Зеленський запросив Фіцо до України для обговорення всіх питань

Торік прем'єр Словаччини приїжджав в Ужгород

Зеленський запросив Фіцо до України для обговорення всіх питань
Фото: Володимир Зеленський / Telegram

Президент Володимир Зеленський проводить телефонну розмову з премʼєр-міністром Словаччини Робертом Фіцо.

Про це повідомили в Офісі президента.

«Президент запрошує його в Україну для обговорення всіх наявних питань», – повідомили в ОП.

Розмова відбувається на тлі чергової напруженості у відносинах, оскільки Словаччина вимагає повернення транзиту російської нафти «Дружбою», пошкодженою російськими ударами.

Перед цим Фіцо говорив із прем'єром Угорщини Віктором Орбаном. Політики оголосили, що створили спільну слідчу комісію для розслідування стану нафтопроводу «Дружба» та закликатимуть Зеленського дозволити їй в’їзд в Україну.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що з кінця січня 2026 року зупинений транзит нафти маршрутом «Дружба» українською територією. Саме через «Дружбу» Угорщина й Словаччина отримували переважну більшість нафти.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан опублікував у мережі Х відкрите звернення до президента України Володимира Зеленського, у якому закликав припинити дії, які нібито ставлять під загрозу енергетичну безпеку Угорщини. Також Орбан порушив питання блокування нафтопроводу «Дружба». Він закликав Зеленського негайно відновити роботу нафтопроводу й утриматися від подальших кроків, які, за його словами, шкодять енергетичній безпеці Угорщини.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло