Cибіга закликав Угорщину повернути валюту й цінності з інкасаторських авто Ощадбанку
Міністр наголосив, що ці гроші належать не Угорщині чи її уряду, а українському державному «Ощадбанку», тобто українським платникам податків
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга закликав Угорщину негайно повернути затримані майно та цінності Ощадбанку, а партнерів – висловити свою позицію.
Про це Сибіга написав у соцмережі X.
«Сьогодні третій день відтоді, як угорська влада пограбувала два українські броньовані банківські автомобілі, що прямували з Австрії, та викрала гроші та дорогоцінні метали серед білого дня», – зауважив Сибіга.
Міністр наголосив: ці гроші належать не Угорщині чи її уряду, а українському державному Ощадбанку, тобто українським платникам податків.
Так, Сибіга закликав негайно повернути майно та кошти українського банку, а партнерів – висловитися й засудити на європейському рівні цей акт «державного бандитизму та рекету».
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що історія із затриманням українських інкасаторів в Угорщині отримала новий розвиток. За інформацією Bloomberg, вантаж із приблизно $82 млн готівкою та золотом, який угорська поліція зупинила кілька днів тому, був звичайним банківським перевезенням, необхідним для роботи фінансової системи України під час війни.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].














