Зеленський провів переговори з президентом ОАЕ: домовилися про співпрацю в обороні
Україна готова поділитися досвідом захисту неба та критичної інфраструктури
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Об’єднаних Арабських Еміратів Мухаммадом бін Заїдом Аль Нагаяном. Разом із ним домовилися про співробітництво у сфері безпеки та оборони.
Про це повідомляє Володимир Зеленський.
За його словами, президент ОАЕ подякував за роботу української команди в його країні. Під час зустрічі лідери обговорили безпекову ситуацію, удари з боку Ірану та блокування Ормузької протоки.
«Для України це теж принципово важливо: терор ніде у світі не повинен брати гору. Захисту повинно бути достатньо всюди. Тому ми відкриті до спільної роботи, яка в стратегічній перспективі точно посилить наші народи та захист життя в наших державах», – прокоментував український президент.
Він подякував за «готовність працювати разом» і заявив, що країни домовились про співробітництво у сфері безпеки й оборони.
«Команди фіналізують деталі», – додав глава держави.
Він також зустрівся з українськими військовими, які вже кілька тижнів працюють в ОАЕ, «щоб надати допомогу в захисті життів». За його словами, українські експерти вже провели зустрічі з представниками Сил безпеки й оборони ОАЕ.
«Вже є чітке розуміння того, як можна зміцнити систему захисту неба та критичної інфраструктури в Еміратах, інтегрувавши український досвід. Йдеться про комплексні рішення, які довели свою ефективність», – додав український президент.
На відео з українськими військовими в ОАЕ також потрапив Тимур Хромаєв – військовий 112 окремої бригади Територіальної оборони, який спеціалізується на радіоелектронній боротьбі та безпілотниках. Він також є чоловіком української телеведучої Марії Єфросиніної. Волонтер Сергій Притула розповідав, що Хромаєв «був долучений до розробки однієї дуже крутої системи, яка зараз масштабується» в межах проєкту фонду Притули «Антишахед».
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Зеленський зустрівся з українськими військовими експертами в Саудівській Аравії. Експертиза України унікальна – це визнають, і саме тому в наших технологіях і досвіді так усі зацікавлені, заявив український президент.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].














