На росії в підручник під редакцією Медвєдєва до складу рф внесли окуповані території України й Херсон
Автори процитували слова путіна про те, що «кордони росії ніде не закінчуються»
У новий підручник із суспільствознавства для 9 класу, підготовлений за редакцією заступника голови Ради безпеки РФ Дмитра Медведєва, включили карту рф з тимчасово окупованими територіями України.
Джерело. Про це пише видання «Верстка».
Примітно, що в межах «кордонів» рф опинилося місто Херсон, яке російська армія здала восени 2022 року, а також повністю Донецька та Запорізька області, де бої точаться досі. Натомість місто Запоріжжя з населенням близько 700 тисяч осіб – на карті не відзначили.
У розділі, присвяченому виникненню держави, автори процитували слова путіна про те, що «кордони росії ніде не закінчуються», які той виголосив на врученні премій російського географічного товариства у 2016 році.
У посібнику велику увагу приділено ролі росії у «багатополярному світі» та її протистоянні Заходу. При цьому про війну в Україні та її наслідки прямо майже не йдеться. У тексті лише три рази з'являється абревіатура «СВО», згадується «протистояння з неонацистами в Україні», а також «агресивно-націоналістичний режим в Україні» без уточнень.
росію названо провідником «нового світопорядку». Автори підручника стверджують, що Захід тим часом нав'язує свою думку – «одностатеві шлюби, прагнення впровадити у свідомість людей думку про можливість зміни біологічної природи людини».
При цьому автори навчального посібника попереджають школярів, що перемога в інформаційній війні може забезпечити взяття противника без армії. Як приклад вони навели «кольорові революції» в Україні, Киргизстані та Грузії, а також «інші суспільні заворушення, які відбувалися з використанням соціальних мереж та месенджерів».
Підручник за редакцією Медведєва надійде до російських шкіл з наступного навчального року, хоча до того часу в «кордонах росії» може багато чого змінитися.
Бекграунд. Як повідомлялося, у кремлі готують росіян до «перемоги без перемоги» у війні проти України – путінські чиновники хочуть переписати «цілі СВО», заявляючи, що про «Київ за три дні» ніколи не йшлося.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].
















