Казахстан скоротив видобуток нафти через атаки дронів на термінал КТК
Видобуток на найбільшому родовищі Тенгіз впав більш ніж удвічі після зупинки експорту через Новоросійськ
Казахстан скоротив видобуток нафти після того, як атаки українських дронів змусили зупинити роботу його головного експортного терміналу – Каспійського трубопровідного консорціуму в Новоросійську на узбережжі Чорного моря.
Про це повідомляє Reuters.
Міністерство енергетики Казахстану повідомило, що нафтові компанії скоротили видобуток через обмеження експортних можливостей, оскільки завантаження трубопроводів КТК було зупинено з міркувань безпеки.
Трубопровід КТК простягається більш як на 1500 км – від Тенгізького нафтового родовища на заході Казахстану через територію росії до порту Новоросійськ на чорноморському узбережжі.
У Міненерго Казахстану пояснили, що через обмеження на надходження сирої нафти до трубопровідної системи, а також аби уникнути перевантаження резервуарів зберігання, нафтовидобувним компаніям довелося запровадити контрольоване коригування добових обсягів видобутку, що спричинило його тимчасове скорочення.
У відомстві не назвали точних масштабів скорочення, проте, за даними джерел, найбільше постраждав видобуток на Тенгізькому родовищі – найбільшому в країні, яке розробляє компанія Chevron. Там обсяги видобутку впали більш ніж удвічі: приблизно до 406 тис. барелів на день 22 липня (середній показник липня був 925 тис. барелів на день).
Загалом видобуток нафти та газового конденсату в Казахстані 22 липня знизився до 1,63 млн барелів на день, тоді як середній показник за липень становив 2,07 млн барелів на день.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Казахстан зупинив експорт нафти через атаки на танкери – під загрозою постачання до Європи. Судноплавні компанії зараз неохоче направляють свої танкери до терміналу КТК через загрозу нових атак.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].

















