Аналіз криптовалют: які рекорди біткоін побив у червні

Аналіз криптовалют: які рекорди біткоін побив у червні

Перший місяць літа виявився найдраматичнішим цього року

Аналіз криптовалют: які рекорди біткоін побив у червні
Фото Shutterstock

Ринок біткоіна у травні проявив себе дуже активно як у новинному контексті, так і в цінових перегонах – ця криптовалюта подорожчала на 85%, з $1348 до $2500, а загальна капіталізація біткоіна збільшилася до $41,268 млрд, що удвічі більше порівняно з квітнем. У червень біткоін увірвався на хвилі нового цінового рекорду, торкнувшись позначки $3000.

Попри відсутність гучних тригерних подій, загальний новинний фон залишається позитивним:

  • у всьому світі збільшується кількість мітапів і конференцій, присвячених біткоіну і блокчейну;
  • японський IT-гігант Fujitsu розробив блокчейн-платформу для безпечного обміну корпоративною інформацією;
  • у штаті Невада, США, було прийнято законопроект, що забороняє оподаткування блокчейн-транзакцій;
  • нові заяви держав (наприклад, КНР), про те, що біткоін і блокчейн – це виклик наявній банківсько-фінансовій системі.

Найбільшим ціновим драйвером географічно так само залишається Азіатський регіон – Японія, Корея і Китай. Вони спільно формують основний попит на першу криптовалюту – понад 30%. Результатом такого підвищеного попиту в цих регіонах є значна відмінність цін на біткоін порівняно з популярними біржами європейського і американського регіонів. Проте минулого тижня ціни Аазіатського регіону дозволили іншим фіатним парам з біткоіном себе наздогнати. На ранок 12 червня розрив становив $50.

Аналіз криптовалют: які рекорди біткоін побив у червні

Як видно з графіка, цінова розбіжність між західним і східним регіоном сягала максимуму на початку місяця, практично зрівнявшись до середини червня. Однак до кінця місяця ціна на біткоін з боку китайських і корейських бірж почала на $100 перевищувати показники інших пар.

До середини червня криптовалютний ринок сповільнився у своєму раптовому зростанні. Падіння ціни є результатом декількох поєднаних факторів, які не справляють впливу поодинці. Однак, оскільки вони впливають на ціну один одного, час відновлення збільшується.

Аналіз криптовалют: які рекорди біткоін побив у червні

Тригерними подіями для ринку криптовалют у червні стали: 

  • тимчасова зупинка роботи сайту Coinbase;
  • відтік частини біткоін-засобів до ІСО;
  • повторна заява майнера bitman про його незгоду з SegWit;
  • чергове підвищення облікової ставки ФРС;
  • експірація квартальних ф'ючерсів на біткоін;
  • фіксація прибутку деякими гравцями після досягнення нового значного історичного максимуму.

Почалося все з того, що популярний гаманець Coinbase вийшов з ладу через високий трафік відвідувачів, які хотіли потрапити на максимуми інвестицій у біткоіни. Справи погіршилися після ICO Bancor і заяви bitman'а. Протягом трьох годин Bancor відновив близько $140 млн (396 720 ETH). Навіть більше, bitman раніше оголосив про своє небажання приймати SegWit, і його рішення призвело до зниження цін на криптовалюту.

16 березня Федеральний резервний фонд (ФРС США) оголосив про наступне збільшення резервної ставки. Таке рішення автоматично призводить до зростання ціни долара США відносно всіх інших валют.

Отже, ця новина позитивно вплинула б на ціну біткоінів або просто спричинила невелике просідання. Однак, незважаючи на вартість біткоінів, що вже знижувалася відносно долара США, багато гравців вирішили виправити ситуацію, щоб втратити суму своїх фіатних валют у $1.

Ф'ючерси на біткоін також були продані на китайських біржах. Ця подія, якщо вона простежується в історії ціни на графіку, завжди супроводжується зниженням ціни. З негативним настроєм, який був присутній з початку тижня, витікання тільки збільшило просідання, встановивши мінімальний рівень ціни за поточний місяць.
 
У цілому, протягом тижня частка біткоінів у загальному обсязі капіталізації знизилася з 42 до 38% (різниця з ефіріумом трохи нижче 7%). Тоді як ринок знаходиться в паніці і немає жодних ознак зупинки руху на графіках, інвесторам не рекомендується вводити транзакції з невеликими сумами. Якщо ж транзакції були зроблені, ризики повинні бути мінімізовані через підвищену волатильність на негативному тлі минулого тижня.

До кінця місяця, після інформації про те, що підтримка SegWitx2 з боку майнер досягла 80%, ціна першої криптовалюти спробувала відновитися, досягнувши показника трохи більше $2770. Однак відсутність попиту за такою ціною призвела до чергового падіння на $200.

Аналіз криптовалют: які рекорди біткоін побив у червні

Погіршили ситуацію і проблеми з мережею Ефіріум і можливим законом, що зобов'яже всіх, хто в'їжджає в США, декларувати свої біткоіни – високочутливі і емоційні гравці часто закривають усі позиції, посилаючись на високу волатильність ринку.

Також на тлі очікування чергових ефіріумних ІСО в мережі поширюється думка про перекупленність ринку, що мотивує більшість гравців позбавлятися своїх монет. У свою чергу великі гравці бачать у падінні ринку можливість відкупити біткоіни за нижчою ціною, оскільки глобально біткоін знаходиться в позитивному новинному полі.

Інфраструктура і економіка ринку:

У червні ціна досягла своїх історичних максимумів у $3000. Незважаючи на значне падіння після цього, ціна з 1 по 29 червня зросла на 8,5%.

Загальна капіталізація ринку біткоіна впала за місяць на $5,8, до $35,4 млрд, тим самим знизивши питому вагу першої криптовалюти в загальній капіталізації ринку до 42,7% (у травні частка становила 46,7%).

Аналіз криптовалют: які рекорди біткоін побив у червні

Загальна кон'юнктура ринку не змінилася. Найбільшим конкурентом біткоіна за капіталізацією й досі залишається ефіріум з часткою капіталу 26,31% і ripple – 10,47% (до обіду 28 червня).

Аналіз криптовалют: які рекорди біткоін побив у червні

Лідери серед бірж і фіатних пар до біткоіна залишилися незмінними, однак в процентному відношенні розподіл навантаження на біржі-лідери виявився практично рівномірним.

Аналіз криптовалют: які рекорди біткоін побив у червні

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло