Захворіло у світі
6,014,117
Померло у світі
367,627
Вилікувалось у світі
2,538,227
Захворіло в Україні
23,204
Померло в Україні
696
Вилікувалось в Україні
9,311
Як захистити свої інтелектуальні права перед виходом на ICO

Як захистити свої інтелектуальні права перед виходом на ICO

Де саме та як зареєструвати товарний знак на нову криптовалюту

Цей матеріал також доступний російською
Як захистити свої інтелектуальні права перед виходом на ICO
Фото: pixabay.com

Представники зашифрованої системи обміну повідомленнями Telegram подали позов проти компанії Lantah Limited Liability Company, зареєстрованої згідно із законами штату Флорида, США, яка у лютому 2018 року заявила про намір створити криптовалюту під назвою Gram. Справа в тому, що слово Gram вже використовується, і це – криптовалюта на основі розроблюваної блокчейн-платформи Telegram Open Network, або TON. Про створення цієї блокчейн-платформи і про нову криптовалюту під назвою Gram засновник месенджера Telegram Павло Дуров публічно оголосив місяцем раніше – у січні 2018 року. 

За твердженням юристів Telegram, через те, що Lantah LLC прямо порушила закон про товарний знак, вступивши у недобросовісну конкуренцію, компанія вже постраждала, і якщо суд не видасть Lantah LLC припис, непоправної шкоди буде завдано бізнесу і репутації месенджера, а також марці Gram. З проханням пояснити, у чому суть і причини виникнення цього конфлікту і як уникнути подібної ситуації, Mind звернувся до юриста Ярослава Ковтуна.

Суть позову: в чому справа? Позов проти Lantah LLC був поданий 11 травня 2018 року в Сан-Францизську філію Окружного суду США, що у Північному окрузі Каліфорнії. На думку представників Telegram, Lantah LLC подала заявку на реєстрацію товарного знака для криптовалюти Gram лише в лютому-2018, коли Telegram вже використовував марку Gram стосовно фінансових продуктів і послуг, які він пропонуватиме своїм клієнтам. Іншими словами, заявка була подана після того, як Telegram почав збір коштів на розробку власної мережі.

Нагадаємо, на початку весни компанії TON Issuer і Telegram Group під управлінням Павла і Миколи Дурових залучили в цілому на новий проект $1,7 млрд. Про це йдеться у документах, опублікованих 29 березня на сайті Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC).

Отже, компанія братів Дурових вважає, що її опонент діє несумлінно і прагне отримати вигоду з плутанини, що виникає через практично ідентичні назви їхніх токенів. У свою чергу, власник Lantah LLC Деніел Джеффрі наполягає, що його компанія використовувала товарний знак Gram ще до того, як дізналася про те, що Telegram вирішив просувати продукт під тією ж назвою.

Як запобігти виникненню подібних ситуацій? Компаніям, які планують займатися ICO-проектами, важливо якомога раніше подати заявку про реєстрацію торгової марки у відповідні органи для захисту своїх прав інтелектуальної власності. Найбільш поширеним методом подачі заяв, на прикладі ICO і криптовалютних проектів, є подача заяв у Відомство з патентів і товарних знаків США (United States Patentand Trademark Office, USPTO).

USPTO співпрацює з Європейським патентним офісом (European Patent Office) і Японським патентним офісом (Japan Patent Office) як один з членів Тристороннього патентного бюро (Trilateral Patent Offices). Відповідно до цього USPTO має повноваження у прийомі, міжнародному пошуку і міжнародній попередній експертизі щодо міжнародних патентів, зареєстрованих відповідно до Договору про патентну кооперацію (Patent Cooperation Treaty).

У базі даних класифікації товарних знаків USPTO з ідентифікаторами товарів/послуг є рядки «віртуальна валюта» (одну додано у 2007 році, а іншу – у 2014-му). База даних USPTO містить два записи, в тому числі «токен», які застосовуються до криптовалют (Term ID 036-884 і 036-559).

Перш ніж торгова марка буде зареєстрована в USPTO, заявник повинен надати суду докази використання знака в торгівлі для зазначених товарів і послуг.

Багато з застосунків, пов'язаних з криптовалютами, на даний час є цільовими програмами. Це означає, що заявник має намір використовувати знак у торгівлі в майбутньому, і представить такі докази використання знака у цих категоріях товарів і послуг.

Слід зазначити, що якщо криптовалюта або токен вже використовує марку в торгівлі, необхідно якомога швидше подати заявку на реєстрацію за допомогою USPTO або міжнародної системи Мадридського протоколу, щоб бути у кращому становищі для захисту свого товарного знака від будь-якого іншого криптовалютного пристрою, який може спробувати використовувати його в майбутньому.

Приклад торгової марки USPTO для криптовалют/ICO.

Тип марки: 4 – Standard Character Mark

  • Міжнародний клас: 009 – Primary Class
  • Клас США: 021, 023, 026, 036, 038

Застосування. Комп'ютерне програмне забезпечення і апаратні засоби для використання у наданні фінансових та консультаційних послуг у зв'язку з обміном, торгівлею, оновленням, клірингом, врегулюванням, зберіганням, інвестиціями та обробкою цифрових та інших активів, пов'язаних з криптовалютами і т.д.

  • Міжнародний клас: 035 – Primary Class
  • Клас США: 100, 101, 102

Застосування. Розрахунки, обчислення, компіляції та систематизація даних, що стосуються торгівлі цифровими валютами і торгівлею іншими фінансовими активами, включаючи активи, чиї частки володіння представляються і обмінюються з використанням технології блокчейн і т.д.

  • Міжнародний клас: 036 – Primary Class
  • Клас США: 100, 101, 102

Застосування. Фінансові послуги; фінансова інформація, що надається електронними засобами; фінансові послуги, а саме фінансовий аналіз, оцінка та консультації; послуги з обміну валюти і т.д.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті