Захворіло у світі
164,342,171
Померло у світі
3,406,543
Вилікувалось у світі
144,318,293
Захворіло в Україні
2,160,095
Померло в Україні
48,469
Вилікувалось в Україні
1,882,344
Біохакінг без обману: як покращити своє здоров’я за три місяці
Партнерський матеріал

Біохакінг без обману: як покращити своє здоров’я за три місяці

І чому не потрібно боятися особистої відповідальності за власне самопочуття

Этот материал также доступен на русском
Біохакінг без обману: як покращити своє здоров’я за три місяці
Фото: pixabay

Слово «біохакінг» часто викликає у людей нерозуміння й навіть підозри. Але все геть не так лячно, як можна собі нафантазувати. Святослав Ханенко, засновник клініки для здорових SQLAB, упевнений, що почав займатися біохакінгом іще до того, як дізнався, що це – саме біохакінг. Досвід сімейного лікаря показував: «гасіння пожеж» не діє, людей не можна зробити здоровішими, просто ставлячи їм діагнози. Потрібно було щось інше – комплексне та по-справжньому ефективне. Із цього почався шлях відмови від діагнозоорієнтованого підходу і пошук альтернативи. А оточення, що складалося з людей, які мали високі цілі й потребували серйозних ресурсів для їх досягнення, привело до висновку, що здоров’я теж повинне стати ресурсом, яким можна керувати. А це означає, що здоров’я потрібно якимось чином вимірювати, і виходячи з цього, впливати на нього. Ну і, певна річ, так само вимірювати цей вплив і його ефективність. Як саме цей підхід може застосувати кожна людина, Святослав Ханенко розповів спеціально для Mind.

З чого все почалося 

Пам’ятаю, це був 2017 рік, коли ми вже відкрили клініку, з'явилися статті Сергія Фаге про біохакінг. Саме в той момент я переконався, що управління здоров’ям – те саме, що й біохакінг. Потім, коли я почав інтегруватися з міжнародною біохакінг-спільнотою і побував на першому конгресі у Стокгольмі, з’ясувалося, що ми паралельно дійшли майже одних і тих самих висновків, і що вимірюємо здоров’я майже однаково. Уже на наступному конгресі у Талліні вдалося бути спікером і поділився власним досвідом стандартизованого підходу в біохакінгу.

Що таке біохакінг

Це на 99% рух любителів. Тобто кожна людина сама для себе може обирати те визначення і ті методи, які вона вважає ефективними (але ці методи також медично обґрунтовані). Це дає багато простору для індивідуального підходу до кожного, й нового, не забитого стереотипами погляду. Наприклад, ми об'єднали біохакінг, зробивши його стандартизованим, із сімейною медициною. Тобто ми не просто вимірюємо здоров’я, ми також постійно ведемо своїх клієнтів, відслідковуючи їхній прогрес.

Навіщо це потрібно 

Такий підхід дозволяє нам поєднувати найрізноманітніші методи під контролем медичних фахівців. При виборі підходів ми завжди опираємося на три речі: доказовість (це зазвичай про класичну західноєвропейську медицину), а також здоровий глузд і практичний досвід (у випадку з акупунктурою, наприклад, ми розуміємо, що вона не належить до «класичних» методів, але здоровий глузд і досвід доводять, що це дієвий метод).

Що це дає 

Ми стандартизували біохакінг, досягнувши середнього результату, який додає 30% здоров’я за три місяці. Як ми це рахуємо? Для цього ми аналізуємо близько двох тисяч параметрів  по дев’ятьох блоках здоров’я: генетика, молекулярне здоров'я, клітинне, функціональне, стан внутрішніх органів, здоров'я шкіри, спосіб життя, ментальне здоров'я та цілі людини. Таким чином ми маємо вихідні дані, які й порівнюємо з тими, що отримуємо згодом.

Яким є ефект у довгостроковій перспективі 

Біохакінг не «гасить пожежі», як це роблять, наприклад антибіотики, прописані за діагнозом. Біохакінг дозволяє позбавлятися застарілих і  хронічних захворювань. А також попереджати ці захворювання. Біохакінг – це стиль життя, що дає вам можливість стати не просто користувачами, а ефективними менеджерами власного здоров’я.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті