Захворіло у світі
164,342,171
Померло у світі
3,406,543
Вилікувалось у світі
144,318,293
Захворіло в Україні
2,160,095
Померло в Україні
48,469
Вилікувалось в Україні
1,882,344
Просто в точку: принципи допомоги в рефлексотерапії

Просто в точку: принципи допомоги в рефлексотерапії

Як допомогти тілу пережити стрес без ліків

Этот материал также доступен на русском
Просто в точку: принципи допомоги в рефлексотерапії

Зараз в українській медицині відбувається велика реформа, мета якої – наблизити її до західної лікарської практики. Серед позитивних нововведень – система фінансування, що дозволяє пацієнтові вибирати лікаря і клініку. Втішно також спостерігати боротьбу з медичними міфами. Але в той же час прищеплюється механіцистський підхід, коли «разом з водою вихлюпують дитину». А саме – відмовляються від методів і технік, які показали практичну користь, але не вписуються в нові лікувальні протоколи. Про те, чому варто зберегти перевірені часом методики, розповідає Римма Слєпцова, лікар-рефлексотерапевт вищої категорії клініки для здорових SQLAB.

Лікування без ліків

Серед методик, що не зустрічають розуміння в західній медицині, є і рефлексотерапія. Ще її називають акупунктурою.

Вона відома як напрям у традиційній китайській медицині, що успішно застосовується з II ст. до н. е. Західні доктори часто порівнюють її з плацебо, але цей метод працює. Причина неприйняття в західній традиції рефлексотерапії не в її правильності або неправильності, а в принципово різних підходах до лікування і здоров'я в двох медичних школах.

Головне, що пов'язує східну і західну медицину, – бажання вилікувати людину, впливати на причину і прояви захворювання. Але ось підходи за століття, і навіть тисячоліття, склалися принципово різні.

Європейський доктор, коли до нього приходить пацієнт з проблемою, ставить діагноз і виходячи з нього за розробленими протоколами призначає лікування. Західний підхід не можна назвати поганим, слабким або неефективним. Але у нього є і недоліки. Медикаментозне лікування призводить часом до алергії, ураження органів і нервів. Але головне – все, що не входить в протоколи, не стає об'єктом дослідження.

У східній же практиці досліджується не хвороба, а сама людина в цілому. І чинним лікувальним агентом, ліками, стає сам лікар. Так, для європейського вуха дещо кумедно звучать пояснення про те, як працює акупунктура, але критики фокусуються на хибній ідеї, що лікує голка. Тоді як лікує саме медик. Впливати на організм можна не тільки голками, але і масажем, нагріванням, ще цілою низкою способів. Суть не в конкретному інструменті, а у взаємодії лікаря і пацієнта. Завдяки цій взаємодії рефлексотерапевти і позбавляють пацієнтів від шкідливих залежностей – тютюнопаління, наркозалежності, обжерливості. Домагаються не самі, а разом зі своїми пацієнтами.

Що можна вилікувати

Візьмемо, наприклад, таку поширену проблему, як головний біль. Залежно від причини, що його викликає, рефлексотерапевт вибиратиме шлях для його усунення. Якщо підвищений артеріальний тиск, лікар впливатиме на гепатогенні точки. Якщо причина в утруднені  венозного відтоку – будемо покращувати його. А часто проблема в психоемоційному напруженні. У цій ситуації лікар проводитиме антистрес-терапію, з чим акупунктура відмінно вміє справлятися.

Але важливо розуміти, що головний біль – це лише симптом. Тим, хто цікавився питанням, добре відома точка хе гу, що знаходиться між великим і вказівним пальцями. На неї впливають при головному або зубному болі. А ось якщо біль пов'язаний з підвищеним тиском – впливом на хе гу можна тільки нашкодити, адже впливаючи на неї, ми серед іншого тонізуємо судини.

Рефлексотерапія допоможе в ділових переговорах

Також рефлексотерапія – відмінний спосіб для поліпшення загального стану, наприклад, після важких переговорів. Завдяки поліпшенню кровообігу можна буквально підняти на ноги навіть дуже втомлену людину. Цим західна медицина не займається, адже втома – не діагноз.

У той же час потрібно визнати, що східні лікарські практики іноді стають інструментом у руках шарлатанів, які наживаються на людях і дискредитують методики, якими прикриваються. Важливо звертатися за таким лікуванням до лікарів. І не обмежуватися лише ним.

Що важливо знати про ліки

Звичайно ж, рефлексотерапевтам, як і терапевтам західних практик, вже давно зрозуміло, що панацеї не існує. А успішне подолання захворювання і збереження здоров'я можливо завдяки грамотному комбінуванню всього медичного арсеналу. І медикаменти теж потрібні – я не закликаю відмовитися від антибіотиків або оперативного втручання, коли це дійсно потрібно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті