Домашня освіта: топ-5 книг для читання на карантині

Домашня освіта: топ-5 книг для читання на карантині

Над чим варто подумати під час ізоляції

Этот материал также доступен на русском языке This material is also available in English
Домашня освіта: топ-5 книг для читання на карантині

Введення карантину змусило багато бізнесів переформатувати свою роботу і додало турбот власникам. Разом з тим зараз саме час задуматися над ідеями, планами, а також відкрити для себе нові можливості.

Одним з джерел натхнення, позитивних думок і настрою може стати книга.

Що почитати на карантині, розповів Mind співвласник HD-group Сергій Чекальський.

1. «Искусство легких касаний» Віктор Пелевін

Видавництво: «Эксмо»

Остання і приголомшлива книга майстра складається з двох повістей і одного оповідання. Зупинюся лише на одному сюжеті, де йдеться про сучасні інформаційні війни.

Вводиться поняття інформаційних Химер – штучних смислових конструкцій, розрахованих на маніпуляції з громадською думкою. Цар-Химера – ноосферна бомба, або потужна інформаційна зброя, яку, за словами автора, мають спецслужби США та Росії. Аналог атомної бомби, що створює загрозу третьої світової війни в епоху інформаційних технологій.

Здійснення пророцтва автора не довелося довго чекати: коронавірус – перша Цар-Химера, запущена по населенню планети. Ось тільки ким, але думаю, це питання риторичне...


2. «Все пространства и все времена» Марина Козлова

Видавництво: «ФЛП Панов А. Н.» 

Можливо, я помиляюся, але, на мою думку, науково-фантастичного роману про Україну, крім цього, поки не написано. Майже два роки тому група вчених з фонду FFF (Foundation for Future), співзасновником якого я маю честь бути, створила документ «Хартія Майбутнього».

Це детальна модель країни – простору – республіки, в якій нам самим хотілося б жити. Там немає представницької демократії, а є ценз і жереб. Форум замість парламенту, куди не обираються депутати, а потрапляють за жеребом, проходячи через процедуру цензу.

Замість президента – Стратег, що персонально відповідає за ухвалені ним рішення. Позиція Стратега – це не привілей, це служіння. Звідти або в зал слави, або на смітник історії, або на нари...

По суті, держава буде являтиме собою сервісну організацію. Замість податків – плата за послуги. Замість влади – управління.

Для здійснення цього переходу ми розробляємо дорожню карту. Будуть потрібні люди, спеціально підготовлені для життя і роботи в новій системі координат.

Почати треба з виховання, навчання, професійної підготовки і освіти. Це шлях довжиною в два покоління. Але почати можна сьогодні.

Щоб описати в простій і цікавій формі світ, придуманий нами, Марина Козлова написала футорологічний роман «Все времена и все пространства».

Рекомендую всім! Якщо ми хочемо опинитися в майбутньому, яке ми бажаємо, – необхідно його хоча б уявляти.


3. «Аристономия» Борис Акунін-Чхартішвілі

Видавництво: «Захаров»

На обкладинці цієї книги вже відомий на той час письменник Борис Акунін поруч зі своїм псевдонімом поставив своє справжнє прізвище – Чхартішвілі.

Сталося це тому, що книга відрізнялася від усіх раніше їм написаних. Сьогодні це вже трилогія, але «Аристономия» найперша і найважливіша. Роман поділений на дві частини – художню та документально-філософську.

Сам термін «арістономія» послідовно розкривається нам з кожним розділом. Це дивовижна сукупність людських якостей. Відсутність одного помножує на нуль інші, перетворюючи людину просто в посередність.

Борис Акунін сказав, що писав книгу для себе і вважає її своєю головною роботою.

Цитата: «Вірний шлях у житті – не ганятися за багатством і успіхом, а концентруватися на самовдосконаленні».


Домашнее образование: топ 5 книг для прочтения на карантине

4. «Анатомия Победы» Сергій Лисов

Видавництво: «Литагент Ридеро»

Ми всі проводимо «розбір польотів», як правило, при невдачах. Вважається, що, усунувши помилки, наступного разу можна буде досягти перемоги.

Але наступного разу виникнуть інші непередбачені обставини, у новому місці та в інший час – і знову буде робота над помилками...

У цій книзі описані принципи і методи системної роботи з виробництва перемоги! Це як «розбір польотів» – тільки не вниз, а вгору, до вершини п'єдесталу.

Як би дивно це не звучало, але це дійсно книга-тренінг. Написана дуже простою мовою. Після прочитання ви впораєтеся з будь-яким завданням!


Домашнее образование: топ 5 книг для прочтения на карантине

5.  «Прогулки с палачом» Едвард Радзинський

Видавництво: «АСТ»

Дія книги відбувається за часів Французької революції. Демократія вирішувала свої питання з монархією за допомогою безвідмовної «мадам Гільйотини».

Розповідь йде від першої особи – потомственого паризького ката. Він стратив, потім стратив тих, хто страчує, а потім стратив тих, хто страчує тих, хто страчує. Від короля до Робесп'єра...

Ми всі знаємо, що історія повторюється. Я проводжу тут прямі аналогії із сучасною історією України. Дуже повчальне чтиво для діючих і майбутніх політиків і революціонерів.

Приємного читання!

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло